• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9314-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

مسئول سازمان بسیج رسانه خراسان‌ رضوی:
ستاد هفته زن متعلق به همه طیف‌هاست

مسئول سازمان بسیج رسانه استان خراسان‌رضوی گفت: ستاد هفته زن متعلق به طیف خاصی نیست، بلکه برای همگان است.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، ظهر امروز، عباس محمدیان در نشستی با عنوان «برگزاری نخستین کمیته اطلاع‌رسانی زیرمجموعه ستاد هفته زن» که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ارکان اصلی دموکراسی و رکن چهارم آن، رسانه است. ستاد هفته زن متعلق به طیف خاصی نیست بلکه از آن همگان است. درواقع رسانه می‌تواند تریبونی برای هم‌افزایی میان افراد و افزایش ظرفیت‌های گوناگون موجود در سطح استان و سطح اجتماع می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه سال جاری برای هفته گرامی‌داشت مقام زن، برنامه ویژه‌ای است و رسانه به عنوان رکن ثابت می‌تواند حضور مؤثری داشته باشد. آنچه که هم‌اکنون اهمیت دارد جریان هم‌افزایی رسانه است و اینکه رسانه‌ها در اختیار ستاد بزرگداشت مقام زن باشند تا اقدامات این حوزه انعکاس بسیار خوبی در جامعه داشته باشد. همچنین نیاز است که رسانه‌ها با ظرفیت خود به معرفی کامل الگوی زندگی بانوی اسلام در سطح جامعه باشند.

محمدیان خاطرنشان کرد: در این راستا دو نکته حائز اهمیت است؛ نکته نخست در مورد آن است که نباید تنها در این هفته، بر روی جشن تأکید داشته باشیم، از آنجایی که امسال به عنوان سال تولید و اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری شده است، باید بتوان نوآوری و ابداعات زنان نخبه را معرفی کنیم. نکته دوم باید به افرادی که بهترین اثرگذاری را در هم‌افزایی داشته باشند هدایایی اهدا شود، در راستای این که اتفاقات مناسبی در شأن و منزلت و کرامت جامعه زن صورت بگیرد.

در ادامه این نشست، معاون مدیر دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان‌رضوی بیان کرد: کمیته اطلاع‌رسانی ستاد گرامی‌داشت مقام زن، از جمله 10 کمیته‌ای است که هر کدام به ریاست یکی از دستگاه‌های دولتی تشکیل می‌شود که ریاست این کمیته بر عهده اداره بسیج استان خراسان‌رضوی است. 

فاطمه سعیدی ادامه داد: هفته گرامی‌داشت زن، از 12-18 اسفندماه به طول می‌انجامد. در همین راستا به مناسبت این هفته، باید اقدامات لازم، در زمینه اطلاع‌رسانی مناسب صورت بگیرد؛ چرا که اگر انعکاس خبری مناسبی نباشد، فعالیت‌های هفته گرامی‌داشت مقام زن، بازخوردی نخواهد داشت. فعالیت‌های مناسب برای این هفته، توسط کمیته‌های زیرمجموعه، به استانداری ارسال می‌شود که براساس شاخص‌های مورد نظر برگزیده شده و اجرا می‌شود. این اقدامات، توسط کمیته اطلاع‌رسانی منعکس خواهد ‌شود.

سعیدی تصریح کرد: از برنامه‌های مورد توجه برای هفته گرامی‌داشت زن مصاحبه با بانوان تأثیرگذار، فعال و موفق که به وسیله دستگاه‌های دولتی گوناگون به ما معرفی می‌شوند، انعکاس سخنان حضرت زهرا (س)، انعکاس سخنان امام‌خمینی و خامنه‌ای با موضوع زن، همچنین مطالبی در زمینه سبک زندگی حضرت زهرا (س)، مطالبی در حوزه زندگی اسلامی و معرفی زنان کارآفرین که متناسب با موضوع سال، اقتصاد مقاومتی است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: