• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-14686-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

محمدرحیم رهنما، رئیس پژوهشکده زیارت دانشگاه فردوسی شد

طی حکمی از سوی دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمدرحیم رهنما، استاد گروه آموزشی جغرافیای دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه به‌عنوان رئیس پژوهشکده زیارت دانشگاه فردوسی مشهد منصوب شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در متن این حکم آمده است:

صنعت گردشگری به‌عنوان پدیده‌ای نوین در کشور در جهت تحقق اهداف دولت تدبیر و امید مبنی بر اشتغال‌زایی و افزایش درامد، فرصتی تازه در فضای کسب‌وکار بر مبنای اصول علمی دانشگاهی خواهد بود. وجود بارگاه منور امام رضا (ع) و جاذبه‌های متعدد گردشگری شهر مقدس مشهد و حضور میلیونی زائر و مسافر داخلی و خارجی، ضرورت تدوین اهداف علمی برای این صنعت را دوچندان می‌کند.

اکنون‌که این فرصت برای دانشگاه فردوسی مشهد با ایجاد پژوهشکده زیارت  فراهم آمده است، بی‌شک هدایت و چیدمان اهداف راهبردی آن، نیاز به ذهنی خلاق و نوآورانه و آشنا به امور مربوطه دارد که این صفات در تجربه و توانمندی های  شما به نیکی وجود دارد.

لذا نظر به‌مراتب تخصص و تجارب ارزنده جناب‌عالی، به‌موجب این حکم به مدت دو سال به‌عنوان رئیس پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه منصوب می‌شوید. باشد که با حضور جناب‌عالی و تلاش‌های مجدانه‌تان در تحقق اهداف متعالی، پایه‌گذار خدمتی نوین در حوزه این صنعت باشید.

دکتر محمدرحیم رهنما، دانش‌آموخته دكتری در رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری از دانشگاه تربیت مدرس است. عضویت در شورای اسلامی شهر مشهد، ریاست دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد، مدیریت ارتباط علمی دانشگاه با جامعه (ارتباط با صنعت)، معاون آموزشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد و سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی از سوابق اجرایی اوست.

چاپ بیش از 60 مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر علمی _ پژوهشی داخلی و ISI و همچنین شرکت در 10 کنفرانس بین‌المللی و ده‌ها کنفرانس ملی _ منطقه‌ای با ارائه و چاپ مقاله و تألیف و چاپ 5 عنوان کتاب و دکتری راهنمای ده‌ها پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد و دکتری و مجری بیش از ده‌ها طرح تحقیقاتی شهری و منطقه‌ای از دیگر فعالیت‌های پژوهشی دکتر رهنما می‌باشد.

دکتر رهنما از سال 1378 تا  1382 به عضویت نخستین شورای اسلامی شهر مشهد انتخاب شد. در طول دوره اول شورای اسلامی شهر در بخش‌های مختلف شورا ازجمله: رئیس کمیسیون امور فنی، عمرانی و طرح‌ریزی شهری، عضویت در کمیسیون ماده 5 شورای شهرسازی استان و خزانه‌دار شورای اسلامی شهر انجام‌وظیفه نمود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: