• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-7885-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد مطرح کرد

ناامیدی دانشجویان دانشگاه آزاد از فعالیت‎ تشکل‌های دانشجویی

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: اگر ناامیدی از فعالیت تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد در میان دانشجویان افزایش یابد تشکل‌ها کاملا منفعل می‌شوند.

بهزاد قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، با اشاره به اینکه جای خالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مسائل اخیر کشور کاملا احساس می‌شد، اظهار کرد: سال 94 در جلسه‌ای ایشان اظهار کردند که مردم به درجه‌ای از فهم رسیده‌اند که می‌توانند برای آینده خود تصمیم بگیرند و ایشان قابلیت حل موضوع تجمعات اخیر را داشتند و فقدانشان در این دوره بیشتر حس شد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد بیان کرد: بعد از فوت ایشان ما با تندروی‌های دانشگاه آزاد برخوردکردیم که در زمان ایشان وجود نداشت، تمام جریان‌های فکری و سیاسی از جمله بسیج، انجمن و جامعه اسلامی به راحتی می‌توانستند در دانشگاه فعالیت کنند، اما متاسفانه بعد از فوت آیت‌الله هاشمی جو کاملا متفاوت شده و خروجی سابق را در تشکل‌های دانشگاه آزاد مشاهده نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان در تشکل‌های سیاسی بدون مزد و دریافت حقوق فعالیت می‌کنند، گفت: در زمان گذشته امید را از دانشجویان در تشکل‌های دانشجویی نمی‌گرفتند، به انواع طیف‌های فکری مجوز فعالیت می‌دادند ولی امروزه با سنگ اندازی‌ها و سختگیری‌ها جلوی کار دانشجویان را می‌گیرند.

این فعال دانشجویی یادآور شد: در حالی که دریافت مجوز برای تشکل‌ها مشکل شده ولی برای یک تشکل خاص این مساله بسیار آسان شده و حتی زمزمه این را می‌شنویم که آن‌ها دیگر نیازی به دریافت مجوز برای ارائه برنامه‌هایشان ندارند، اگر این ناامیدی در بین دانشجویان افزایش یابد تشکل‌ها کاملا منفعل می‌شوند.

قاسمی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جریان اعتدال از ابتدا با رهبری آقای هاشمی رفسنجانی بوده ولی جریان اصلاح طلب رهبران متعددی داشته است، گفت: جریان اصلاحات با رهبری آقای خاتمی شناخته می‌شود و نقش آقای هاشمی نزدیک کردن جریان اصلاحات و اعتدال کشور به هم بود و باعث شد سال 92 اعتدال و اصلاحات پیروز شود.

وی خاطرنشان کرد: جریان اعتدال در حال حاضر از نبود فردی که سردمداری کند، رنج می‌برد و آقای خاتمی در انتخابات سال 96 این مساله را به خوبی مدیریت کردند و به نوعی رهبری جریان اعتدال را هم به دوش کشیدند، به نظر من تنها گزینه‌ای که بتواند در شرایط فعلی جایگزین ایشان شود آقای خاتمی است و هیچ کس بهتر از ایشان نمی‌تواند این جریان را مدیریت کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: