• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5284-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:

با افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها به شدت برخورد می‌کنیم

استاندار خراسان رضوی گفت: مردم توجه داشته باشند که گاهی افزایش قیمت‌هایی که مطرح می‌شود خیلی واقعی نیست و حجم تغییر قیمت‌ها طی سال‌های اخیر نسبت سال‌های قبل از آن خیلی محسوس نیست.

به گزارش ایسنا - منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: در استان ما هیچ کمبود و دغدغه‌ای برای تامین کالاهای مورد نیاز مردم وجود ندارد.

وی با تاکید بر این که به شدت با افزایش قیمت‌های غیر منطقی برخورد می شود، افزود: نگرانی هایی که برخی افزایش قیمت کالاها در بازار ایجاد می کند، بیش از واقعیت های بیرونی آن است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه امروزه مسأله گرانی دغدغه اصلی قشر کم درآمد است، ادامه داد:  اگر در حوزه‌های مختلف شاهد افزایش قیمت باشیم و متوجه شویم که شرایط بازار توسط اتحادیه‌ها قابل کنترل نیست ستاد تنظیم بازار به شدت برخورد خواهد کرد.

 رشیدیان افزود: تا پایان فروردین ماه نیز بر اساس تصمیم دولت اجازه هیچ افزایش قیمتی در کالاهای مصرفی و خدمات حمل و نقل داده نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ما باید به گونه‌ای اقدامات خود را انجام دهیم که مردم برای خرید اقلام مورد نظر خود هیچ نگرانی نداشته باشند، افزود: تلاش در این زمینه وظیفه تمامی دستگاه‌هاست و باید از مرحله تولید تا توزیع در تمامی کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، به درستی تدبیر و مدیریت شود .

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر ضرورت مدیریت بازار کالاهایی پرمصرف و با اشاره به اعمال ممنوعیت واردات برنج خارجی در کشور اضافه کرد: در صورتی که برای تامین نیازهای شب عید نیاز به واردات باشد باید دستگاه‌های مسئول از هم اکنون با پیش‌بینی نیاز نسبت به دریافت مجوزهای لازم اقدام کرده و با شرط حمایت از تولید کنندگان داخلی برنج مورد نیاز استان برای این ایام را تامین کنند.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که یکی از دغدغه‌های مدیران برای این ایام تامین کالاهای اساسی و پر مصرف است، افزود: بر اساس گزارش‌های دستگاه‌ها به جز گوشت قرمز در سایر موارد در استان مازاد مصرف وجود دارد.

رشیدیان تاکید کرد: در حوزه گوشت قرمز هم با تلاشی که دستگاه‌های مربوطه برای ماه‌های پایانی سال انجام می‌دهند این دغدغه رفع می‌شود، با توجه به تدبیر صورت گرفته گوشت سفید مرغ و ماهی می‌تواند کمبود این حوزه را جبران کند.

وی با اشاره به موضوع تامین میوه شب عید تاکید کرد: جهاد کشاورزی برای ذخیره سازی میوه برای ایام پایانی سال اقدام کرده، در عین حال باید نسبت به تامین میوه با کیفیت و حجم و میزان مورد نیاز استان با محاسبه درصدی بیشتر برای اطمینان خاطر ذخیره سازی انجام شود.

رشیدیان تصریح کرد: مردم توجه داشته باشند که گاهی افزایش قیمت‌هایی که مطرح می‌شود خیلی واقعی نیست و حجم تغییر قیمت‌ها طی سال‌های اخیر نسبت سال‌های قبل از آن خیلی محسوس نیست، اما در عین حال این امر به این مفهوم نیست که ما از زیر بار مسولیت نظارت و کنترل قیمت ها شانه خالی کنیم .

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم با همت دستگاه‌های اجرایی و اطلاع رسانی شفاف، گرانی رفع و حساسیت‌ها در این حوزه مرتفع شود، افزود: در این راستا همه موظفیم برای زندگی توام با آرامش و تامین نیازمندی‌های مردم تلاش کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: