• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-7390-5
  • خبرنگار : 15207
  • منبع خبر : ----

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی:

حدود 80درصد از اولیاء بیسواد تحت کلاس‌های سوادآموزی قرار گرفتند

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: یکی از اولویت‌های اصلی این اداره در سال 96 به صفر رساندن تعداد اولیاء بی سواد در طرح "یک قدم مانده به صبح" بود و بر این اساس اولین برنامه محوری خود را بر شناسایی، جذب و برگزاری کلاس برای این افراد قرار دادیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مصطفی اسدی امروز بیستم دی‌ماه در جلسه شورای پشتیبانی نهضت شهرستان تربت جام که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: تقریبا 6300نفر ولی دانش‌آموز بی سواد در استان شناسایی شدند که حدود 80 درصد افراد در حال گذراندن کلاس‌های سواد آموزی هستند و این یک قدم بسیار بلند بود که ما بتوانیم سواد را از منازل دانش آموزان آغاز کنیم و امیدواریم در سال آینده دیگر ولی بی سواد نداشته باشیم.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی از توسعه مراکز یادگیری و یاددهی بعنوان دومین اولویت و سیاست این اداره در سال 96 یاد و عنوان کرد: تا سال 95 تنها 37 مرکز یادگیری و یاددهی در سطح استان فعالیت می‌کردند که این رقم در سال جاری با افزایش 100درصدی به 74 مرکز رسید و واحدها یکی پس از دیگری در روزهای اخیر در حال افتتاح بودند و هستند.

اسدی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم تعداد مراکز یادگیری و یاددهی را در سال آینده به 100 واحد افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه کشورهای با 100درصد باسوادی هم مراکز یادگیری دارند، عنوان کرد: مراکز یاددگیری و یاددهی تنها به سوادآموزی خواندن و نوشتن مربوط نمی‌شوند و در این مراکز افراد دور هم جمع شده و از مهارت‌های یکدیگر می‌آموزند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان کرد: در دنیای امروز بحث مهارت‌های زندگی دیگر به خواندن و نوشتن مربوط نمی‌شود و افراد می‌بایست توانایی خود در زمینه‌های سواد بهداشتی، اقتصادی، ارتباطات و... نیز افزایش دهند.

اسدی ادامه داد: همچنین در این مراکز به ویژه برای خانم ها آموزش هایی همانند شیرینی پزی، خیاطی، قالیبافی و... هم برگزار می شود و چنانچه افراد شرکت کننده بتوانند در آزمون پایانی سازمان فنی و حرفه ای قبول شوند و گواهینامه بگیرند، می‌توانند از وام‌های خود اشتغالی این سازمان هم استفاده کنند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: سیاست محوری ما در آموزش نهضت سواد آموزی، آموزش سواد، دوره انتقال مهارت‌ها و دوره تحکیم این آموزش ها است. بسیاری از جرائم ریشه در بی سوادی و کم سوادی دارد، بر همین اساس لازم است برای سالم سازی و امنیت ملی هم سطح سواد را افزایش دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: