• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9610-4991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان تهران افتتاح شد

با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، دفتر نمایندگی استان تهران آستان قدس رضوی در شهرستان شهریار افتتاح شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، مراسم افتتاحیه دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی با حضور سید مرتضی بختیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، پرویز سروری، نماینده دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان تهران، مسئولان استانی، خانوده شهدا و ایثارگران و خادمان بارگاه قدس امام علی بن موسی الرضا(ع) در مسجد شهدا برگزار شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه این مراسم نشر اندیشه‌های نورانی امام رضا(ع)، توسعه فرهنگ رضوی و سبک زندگی امام مهربانی‌ها را برنامه‌های مهم در سیاست‌های راهبردی آستان قدس رضوی دانست و بیان کرد: حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی به این امر مهم توجه و تاکید فراوانی دارد.

وی عنوان کرد: فرهنگ غنی ائمه معصومین(ع) نجات دهنده جامعه انسانی است، امام رضا(ع) خود در حدیثی فرمودند «کسانی که به محاسن کلام ما پی ببرند قطعا دنباله‌روی ما خواهد بود».

بختیاری عنوان کرد: بسیاری از مشکلاتی که امروز انسان معاصر با آن دست در گریبان است، با نشر اندیشه امام رضا(ع) و فرهنگ رضوی برطرف خواهد شد.
 
در ادامه این مراسم پرویز سروری، نماینده آستان قدس رضوی در تهران، امام رضا(ع) را مظهر برکت و رحمت در ایران اسلامی دانست و عنوان کرد: خدا را شاکریم که کشورمان به وجود این امام مهربان متبرک است.

وی طرح کانون‌های خادمیاری را اقدامی ارزشمند از آستان قدس رضوی دانست و اظهار کرد: در این طرح همه افراد می‌توانند به عنوان خادم امام رضا(ع) در شغل و حرفه خود به محرومان و نیازمندان خدمت رسانی کنند.

سروری عنوان کرد: خادمیاران رضوی بعد از گذراندن دوره 6 ماهه و انجام وظایف محوله به آنها موفق می‌شوند تا در سال 4 بار به عنوان خادم در آستان کبریایی امام علی بن موسی الرضا(ع) خدمت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: