• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-7590-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شهر کاشمر مطرح کرد؛

مبلغ 500 هزار ریال جریمه نقدی برای متخلفین شهری

رئیس شورای شهر کاشمر با بیان اینکه با توجه به ماده 92 قانون شهرداری‌ها نوشتن هرگونه مطالب یا الصاق هر نوشته‌ای برروی دیوارهای شهر که مخالف قوانین شهر باشد ممنوع است، گفت: در این راستا و براساس پیشنهاد شهرداری مبنی بر برخورد با متخلفین علاوه بر التزام به پاکسازی مبلغ 500 هزار ریال جریمه نقدی به ازای هر متر مربع در نظر گرفته شود تا شهرداری بتواند از این طریق خسارت‌های وارده را جبران نماید که مورد موافقت اعضاء قرار گرفت.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد خباززاده امروز بیستم دی‌ماه در جلسه علنی شورای شهر کاشمر با بیان این مطلب اظهار کرد: شهرداری همه ساله مبالغ بسیاری را در جهت زیباسازی و رنگ آمیزی دیوارها و معابر شهری هزینه می‌کند، افزود: متاسفانه تعدادی از افراد حقیقی و حقوقی بدون در نظر گرفتن قوانین و ضوابط مربوطه اقدام به دیوار نویسی، نصب بنر، پلاکارد یا پوستر می‌کنند که ضمن ایراد خسارت به اموال عمومی چهره شهر را زشت و کثیف می‌نماید.

در ادامه این جلسه، خباززاده عنوان کرد: براساس نامه سرپرست بیمارستان حضرت ابوالفضل کاشمر از شهرداری خواسته شده اقدامات لازم نسبت به دفن اجساد دو نوزادی که در سردخانه این بیمارستان نگهداری می‌شوند انجام دهند.

در این خصوص براساس پیگیری خبرنگار ایسنا شهردار کاشمر عطف به نامه مذکور از شورای شهر خواست؛ با توجه به اینکه اجساد مذکور متعلق به سال‌های 91 و 93 بوده و در حال حاضر وابستگانی ندارند بدون اخذ هزینه اجساد مذکور منتقل و در بهشت بقیع دفن شوند.

مقام قضایی دفن اموات را بلامانع اعلام کرد، بنا به نامه هفدهم دی‌ماه 96 آمده که یکی از این نوزادان پسر بوده که به صورت نارس در سال 93 متولد و به علت خونریزی از مری و ادرار خونی فوت شده است.

همچنین در خصوص نوزاد دیگر که در سال 91 فوت شده آمده پس از تعیین تکلیف دفن جسد نوزاد بلامانع است، البته در بخش دیگری از این نامه آمده باید در همان تاریخ و بلافاصله دستور قضایی انجام می‌شد که سهل انگاری شده و انجام نگردیده است.

در ادامه جلسه مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر به ارائه گزارش 100 روزه این کمیسیون به دیگر اعضاء پرداخت و گفت: در این کمیسیون 13 کارگروه تشکیل شده است.

حسین اعمی افزود: حمل و نقل عمومی و ترافیک، مدیریت بحران، فضای سبز، خدمات شهری، شهر هوشمند، مبلمان شهری، معماری و عمران شهری، مدیریت منابع، سرمایه گذاری و اشتغال، شهرسازی، برنامه و بودجه، توافقات و پژوهش‌ها و زیر ساخت از جمله این کارگروه‌ها هستند.

وی همچنین به اهداف تشکیل کارگروه‌ها در کمیسیون برنامه و بودجه، عمران و خدمات شهری اشاره کرد و گفت: خروج از تک محوری عمل کردن در شورای شهر، تخصصی کردن امور مدیریت شهری، استفاده از نخبگان بومی و صاحب نظران در برنامه ریزی شهری، تدوین سند و چشم اندازه برای هر یک از حوزه‌های مدیریت شهری و نظارت صحیح بر عملکرد حوزه‌های مختلف شهرداری از جمله اهداف تشکیل کارگروه‌ها در کمیسیون برنامه و بودجه، عمران و خدمات شهری است.

اعمی حرکت به سمت هوشمند سازی سیستم حمل و نقل، تعیین چند تاکسی برای خدمات دهی به نقاط کور، پیگیری مصوبات اجرا نشده شورای ترافیک و... را از جمله مهمترین اهداف کارگروه حمل و نقل دانست.

وی در ادامه از تشکیل کارگروه ایمنی و بحران در شهرداری خبر داد و گفت: شناسایی مخاطرات موجود در کاشمر، دسته بندی مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی، نوشتن یک پروتکل برای هر مخاطره، در اختیار قرار دادن نقشه جامع برای هر مخاطره‌ای به شهرهای معین و استان، برگزاری دوره‌های آموزش آمادگی با بحران‌های تهدید کننده منطقه و اجرای مانورهای مفید، تهیه یک بانک اطلاعاتی متناسب با واقعیات شهرستان کاشمر، اتخاذ تصمیمی که قبل از صدور پروانه ساختمانی مالک تائیدیه ایمنی در حوزه حفر چاه، اطفاء حریق و... از سوی کارشناسان مربوطه کسب کند را از مهمترین تصمیمات این کارگروه دانست.

مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر همچنین بر شناسایی و مکان یابی نقاط امن و تحت نظر شهرداری مانند سوله‌های شهرداری و فضای سبز جهت برپایی بیمارستان‌های صحرایی از سوی مرکز بهداشت هنگام وقوع بحران و معرفی این مکان‌ها به مردم و محلات تحت پوشش، تاکید کرد و گفت: مطالعه بررسی شیوه تهیه نقشه جامع از مکان یابی اصولی جهت احداث ایستگاه آتش نشانی در سطح شهرستان، تهیه نقشه معابر اضطراری شهرستان کاشمر جهت تسهیل و تسریع در امداد رسانی هنگام وقوع حوادث طبیعی و انسانی، بررسی شریان‌های خروجی شهر به عنوان شاه رگ خدمات رسانی از سوی سایر نقاط کشور مانند میزان ایمنی پل‌های خروجی شهر و الزام ارگان‌های مربوطه به تقویت و استحکام آنها و... از جمله ضروریات است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: