• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-7690-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

مدیرکل روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب اعلام کرد:

آموزش راه‌های صحیح مصرف آب به 25 هزار دانش آموز در کشور

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: در سال جاری بیش از 250 هزار دانش آموز از طریق جشنواره‌های مختلف آب در کشور، راه‌های صحیح مصرف آب را فرا گرفته اند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد خلیلی‌پیر امروز 20 دی‌ماه در نهمین جشنواره «نخستین واژه آب» در محل سالن اجتماعات علامه بهلول دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: به دلیل اینکه این آموزش‌ها به خانواده‌ها نیز انتقال داده می‌شود بنا داریم در سال 97 این رقم را به بیش از یک میلیون نفر برسانیم.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را نهادینه سازی مصرف بهینه آب در کشور عنوان و افزود: تنها راه مقابله با بحران کم آبی در کشور، صرفه جویی و درست مصرف کردن است و این با مشارکت مردم و تغییر الگوی مصرف در بین خانواده ها محقق می شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مهندسی آب و فاضلاب تصریح کرد: به همین منظور با مشارکت آموزش و پرورش جشنواره نجات آب از چند سال قبل در تمام استان ها شروع شده و تأثیر خوبی در کاهش مصرف آب داشته است.

در ادامه محمدعلی نبی‌پور فرماندار گناباد هم بحران آب را یکی از دغدغه‌های مسئولین در کشور دانست و بیان کرد: فرهنگ‌سازی در بین دانش‌آموزان در سنین کودکی تأثیر بسزایی داشته و می‌تواند در رفتار آینده افراد مؤثر باشد و بر هین اساس هر اقدامی که در مدرسه و سنین کودکی آغاز شود در افق بلندمدت تأثیرگذار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 90درصد آب استحصالی کشور در کشاورزی مصرف می‌شود که باید روش‌های نوین آبیاری در کشاورزی افزایش یابد، چراکه به طور مثال در چند سال اخیر بیش از 12میلیارد تومان در حوزه آبرسانی شهرستان هزینه شده است.

محمدرضا ابراهیمی مدیر امور آب و فاضلاب روستائی گناباد نیز در این همایش گفت: در شهرستان گناباد 74 روستا با 19 هزار 500 مشترک وجود داشته که آب مصرفی این افراد از طریق 44 حلقه چاه، 11 چشمه و 7 رشته قنات تأمین می‌گردد.

وی افزود: تاکنون در این شهرستان 8 جشنواره برگزار شده که امسال نسبت به 8 ماهه سال گذشته با فرهنگ سازی بیش از 50 هزار متر مکعب آب صرفه جویی شده و 4 درصد نیز به مشترکینی که الگوی صحیح مصرف اب را رعایت می کنند افزوده شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: