• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-8185-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:

آیت‌الله هاشمی‌ برای اعتلای نظام از همه چیز خود گذشت

استاندار خراسان رضوی گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مرد تفسیر قرآن و مرد عمل بود و برای اعتلای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و مردم از همه چیز خود گذشت کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان چهارشنبه شب در حاشیه مراسم بزرگداشت اولین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در حسینیه فرهنگیان مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیان شخصیت و دغدغه آیت الله هاشمی رفسنجانی توسط من در یک فرصت کوتاه بسیار سخت است اما باید بگویم ایشان مرد روزهای سخت انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه او مرد تفسیر قرآن و مرد عمل بود، عنوان کرد: در زمان قبل پیروزی انقلاب کمتر کسی جرات و جسارت او را داشت که در کنار مردان بزرگی مانند شهید مطهری، شهید بهشتی و شهید مفتح انقلاب را در روزهای سخت ستم‌شاهی هدایت کند.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در روز تجمع مسجد دانشگاه، در روزهای سخت تجمعات پیروزی انقلاب اسلامی،  در بعد از ورود امام (ره) و قرائت حکم نخست وزیری مرحوم بازرگان، روزهای جنگ، رحلت امام (ره) و ...همواره در کنار باقی مسئولان مسئولیت بازسازی و سازندگی کشور را بر عهده داشتند.

رشیدیان افزود: در روزهای جنگ خسارت‌های ناشی از آن را با تدبیر خود در راستای بازسازی کشور تلاش کردند.

وی خاطرنشان کرد: آیت‌ الله هاشمی مردی همه‌جانبه بود و برای اعتلای انقلاب اسلامی، برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی و برای مردم از همه چیز خود گذشت کرد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: همچنین کمتر کسی شاهد سختی‌های ایشان بوده و علی‌الخصوص نسل جوان بیشتر با آیت الله هاشمی  بعد از انقلاب آشنا هستند.

رشیدیان تاکید کرد: وی مرد روزهای سخت بود و برای پیشبرد نظام جمهوری اسلامی و مشکلات مردم ایران از همه چیز خود گذشت کرد.

وی با اشاره به اینکه شاید ویژگی مهم دیگری که او را متمایز می‌کند مظلومیت ایشان بود، تاکید کرد: در زمان دولت قبل جسارت، توهین و تهمت‌هایی به ایشان زده شد ولی در مقابل همه این حرف‌ها صبر پیشه کردند و در هیچ کجا لب به شکایت باز نکردند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه من فکر می‌کنم میراثی که ایشان برای ما گذاشت صبوری است، گفت: ایشان با مردانگی پای ارزش‌های انقلاب ایستادگی کرد، امیدوار هستیم که با این میراث بتوانیم برای مردم خود تلاش کنیم و مشکلات آن‌ها را رفع کنیم.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: