• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-6987-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

/روی خط تئاتر/

کیوان صباغ:
تنها 4 درصد از مردم مشهد به دیدن تئاتر می‌آیند

کیوان صباغ گفت: تنها 4 درصد از مردم مشهد به دیدن تئاتر می‌آیند و همچنان این فرهنگ در عموم مردم جا نیفتاده است.

این بازیگر تئاتر در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص نمایش کمدی «اکتشافات» اظهار کرد: این نمایش تاکنون به مدت یک هفته به روی صحنه تئاتر سالن اصلی تئاتر شهر مشهد رفته که استقبال نیز باتوجه به اینکه یک هفته از اجرای این نمایش می‌گذرد قابل قبول بوده  است و می‌توان گفت هرشب 60 درصد از ظرفیت سالن پر می‎شود.

وی در خصوص داستان نمایش «اکتشافات» عنوان کرد: موضوع این نمایش درباره کشف قاره آمریکا توسط کریستف کلمب است که شخصیت امریکو 200 سال بعد کلمب قاره آمریکا را به نام خود به ثبت رساند و در واقع در این نمایش تقابل این دو شخصیت را ملاحضه می‌کنید.

این بازیگر تئاتر در خصوص المان‌های موجود در صحنه بیان کرد: صحنه نمایش کاملا رئالیستی و مینیمالیستی بوده و این نمایش تیم بازیگری خوب و حرفه‌ای را نیز شامل می‌شود.

صباغ در پاسخ به اینکه چه مضامینی تماشاچی را به صحنه وارد می‌کند، تصریح کرد: هر ژانری در نمایش مخاطب خاص خود را دارد ولی اصولا ژانر کمدی چه در تئاتر و چه در سینما طرفدار بیشتری را به خود جذب کرده است.

وی در خصوص جایگاه هنر تئاتر در مشهد، تاکید کرد: مشهد از قدیم جزء شهرهای هنری خوب کشور به شمار می‌آید و به هر حال این شهر قطب دوم تئاتر کشور محسوب می‌شود و در چند سال گذشته ما شاهد پیشرفت چشم‌گیری در حوزه تئاتر بوده‌ایم.

این بازیگر تئاتر خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت استان خراسان رضوی استقبال به نسبت کمی از تئاتر صورت می‌گیرد و باید بگویم شاید تنها 4 درصد از مردم مشهد به دیدن تئاتر می‌آیند و همچنان این فرهنگ در عموم مردم جا نیفتاده اما باید بگویم اصولا تئاتر در دنیا مخصوص عام نبوده و مخاطب‌های خاص خود را دارد.

صباغ در خصوص کارهای آینده خود گفت: نمایش کمدی «اکتشافات» تا ابتدای دهه فاطمیه به اجرا می‌رود بعد از این دهه همین گروه یک کار دیگر را به نام «جن‌گیر» به کارگردانی بنده و آقای وکیلی به صورت مشترک به روی صحنه خواهد برد.

وی افزود: ژانر نمایش «جن‌گیر» نیز کمدی خواهد بود و در خصوص یک خیاط‌خانه است که دو جن در آن‌جا ظاهر می‌شوند و در خدمت افراد خیاط‌خانه در می‌آیند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: