• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-8090-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

وزير ورزش و جوانان خبر داد؛

بخش قابل توجهي از پروژه‌هاي نيمه تمام تا پايان دولت تكميل خواهند شد

مسعود سلطاني‌فر گفت: در كشور نزديك به 4000 پروژه نيمه تمام در بخش ورزش و جوانان داريم تا پايان اين دولت، بخش قابل توجهي از اين پروژه‌ها تكميل خواهد شد.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، وزير ورزش و جوانان بعد از ظهر امروز 21  دی‌ماه در سالن شهيد عابد فرمانداري نيشابور عنوان كرد: اميدواريم با توجه به منابع موجود بتوانيم پروژه‌هاي نيمه تمام را كه تعدادش در كشور نزديك به 4000 پروژه در بخش ورزش و جوانان است و با قيمت‌هاي سال 95 نزديك به ده هزار ميليارد تومان اعتبار نياز دارد تا تكميل گردد كه البته اولويت‌هايي تعريف شده كه تا پايان اين دولت بخش قابل توجهي از اين پروژه‌ها را تكميل كنيم.

وي ادامه داد: استاديوم‌هاي زيادي امروز در مراكز استان‌ها و شهرستان‌ها داريم، همچنين استخرها و سالن‌هاي سرپوشيده؛ پروژه انقلاب نيشابور نيز كه حدود 10 سال پيش آغاز شده و به دلايل مختلف مقداري تاخير به وجود آمده كه اميدواريم با توجه به منابعي كه داريم و اين كه نيشابور را به عنوان شهر دوم استان در ارزيابي‌ها و تحلليل‌هاي خود قلمداد مي‌كنيم، بتوانيم سريع‌تر اين پروژه را به انجام برسانيم و در واقع امروز آمديم كه گره‌هاي كار را باز كنيم تا در كوتاه ترين زمان ممكن متناسب با منابع، مشكلات را حل نماييم.

سلطلني‌فر با اشاره به ورزشگاه انقلاب نيشابور، اظهار كرد: منابع كشور محدود است، تخصيص‌ها در بخش عمراني تخصيص‌هاي خوبي نيست ولي ما يك اولويت بندي داريم كه تلاش مي‌كنيم اين پروژه را جز اولويت ها قرار دهيم و اين مشكل حل شود و مردم نيز منتفع شوند.
 
وي در رابطه با امور جوانان نيز افزود: اين مورد نيز با يك تصميم گيري كه
 طي سال‌هاي گذشته انجام شده به عنوان بخشي از وزارت ورزش دنبال مي‌شود؛ بخش مربوط به جوانان با توجه به لايحه‌اي كه دولت تقديم مجلس كرده بحث جدا شدن آن مطرح است البته در كميسيون هاي مختلف نقطه نظرات متفاوتي وجود دارد؛ در هر صورت ما تابع نظر مراجع قانون‌گذاري كشور هستيم ولي تا آن زمان مسائل مربوط به جوانان با جديت دنبال مي‌شود هم در زمينه گسترش سازمان‌هاي مردم نهاد كه به هر حال دولت يازدهم كارنامه بسيار خوبي در اين بخش داشته؛ تعداد سازمان‌هاي مردم نهاد ما در سال 92 كمتر از صد بوده اما حالا به مرز 2 هزار تا رسيده است.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: هم اكنون بيش از 60 خانه جوان در كشور داريم و با توجه به منابعي كه وجود دارد حتما محل‌هايي براي بحث و تبادل نظر و استفاده كردن از ظرفيت‌هاي جوانان به عنوان موتور محركه توسعه كشور  فراهم خواهيم كرد. همچنين دفاتر مشاوره و راهنمايي ازدواج راه‌اندازي شده و تسهيلات ازدواج افزايش يافته است.

سلطاني‌فر تصريح كرد: در بخش ورزش همواره اهتمام و رويكرد ما اين بوده كه بتوانيم عدالتي بين بخش هاي مختلف ايجاد كنيم و سر فصل آن نيز شايد پرداختن جدي و متمركز شدن عملياتي روي گسترش ورزش بانوان است ما اعتقادمان اين است كه بانوان ما استحقاقشان در بخش ورزش همگاني و يا قهرماني و فضاهاي ورزشي بيش از آن چيزي است كه هم اكنون در اختيارشان است.

وي ادامه داد: يكي از مهم ترين برنامه كاري كه در خلال راي اعتماد مطرح كردم اين بود كه به صورت ويزه در زمينه گسترش ورزش بانوان از جهات مختلف تلاش كنم؛ خدا رو شاكرم كه تاكنون حداقل در 5 رشته مجوز بين المللي حضور بانوان در رشته‌هاي مختلف گرفته شده و شايد شاه بيت آن مجوز حضور بسكتباليست‌هاي خانم بود كه تا سال گذشته بي دليل از حضور در رويدادهاي بين المللي محروم بودند ولي هم اكنون بانوان و دختران جوان و نوجوان ما مجوز گرفتند كه با پوشش اسلامي در رويدادهاي بين المللي شركت بكنند كه اتفاق بزرگي بود. در ارتباط با فضاهاي ورزشي و نحوه استفاده بانوان از فضاهاي ورزشي نيز برنامه‌هاي مختلفي را داريم كه از اين بابت نيز بانوان ما دچار مشكل نباشند. 

وزير ورزش و جوانان گفت: با توجه به آمارهايي كه مي‌توانيم پايش كنيم هم اكنون پوشش ورزش همگاني ما حدود 21 درصد مردم است كه در مقايسه با ده درصدي كه در ابتداي كار اين دولت بود به دو برابر رسيده ولي مطلوب ما اين است كه اين رقم گسترش يابد.

به گزارش ايسنا بعد از اين جلسه نيز مسعود سلطاني‌فر از پروژه نيمه تمام ورزشگاه انقلاب شهرستان نيشابور بازديد به عمل آورد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: