• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-8785-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

خباز: عده‌ای از خناسان به دنبال هاشمی‌زدایی در جامعه هستند

استاندار پیشین سمنان گفت: متأسفانه هنوز هم عده‌ای از خناسان به دنبال هاشمی زدایی در جامعه هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد رضا خباز در اولین سالگرد رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که در محل هیأت شهدای کاشمر برگزار شد، با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تمام عمر خود را فدای کشور و نظام کرد، افزود: مردم با حضور باشکوه خود در این مراسم زمینه تجلیل از یک عالم ربانی را فراهم کردند.

وی با اشاره به اینکه سخن گفتن پیرامون شخصیتی همانند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بسیار سخت است، گفت: بعد از مدتی که آیت‌الله هاشمی به قم می‌رود و در یکی از محلات آن شهر اقامت می‌ کند جذب امام راحل می‌شود.

خباز اظهار کرد: بعد از اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افتخار حضور در حوزه و نشستن پای درس امام را پیدا می‌کند به مرور ارتباط معنوی به گونه‌ای به وجود می‌آید که امام راحل نیز به ایشان علاقه وافری پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه بهترین نمونه این ارتباط و علاقه مربوط به زمانی بود که امام جانشینی فرمانده کل قوا در زمان جنگ را به ایشان می‌دهند، عنوان کرد: حاج احمد خمینی فرمودند "هرگاه آقای هاشمی رفسنجانی می‌خواستند به جبهه بروند ابتدا به خدمت امام می‌رسیدند و رهنمودهای لازم را می‌گرفتند."

نماینده پیشین مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول انقلاب اسلامی، در زمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی همیشه شخصیت دوم نظام بودند، گفت: امام راحل در خصوص شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی فرمودند وی هیچ‌گاه اهل تملق و چاپلوسی نیست.

خباز افزود: آقای هاشمی نه تنها شاگرد خوبی برای امام راحل بود بلکه هرگاه خدمت ایشان می‌رسید اگر نکته‌ای بوده به صراحت می‌گفت.

استاندار پیشین سمنان با اعلام اینکه هاشمی رفسنجانی شخصیت برجسته‌ای بود که همه انسان‌ها به نوعی در مکتب ایشان تلمذ کرده بودند، بیان کرد: قرآن پژوهی این مرد بزرگ آن‌هم در زمان رژیم ستم‌شاهی نشان دهنده ارتباط معنوی او با خداوند متعال بود.

وی با بیان اینکه کتاب امیر کبیر که در قبل از انقلاب به دست این مرد بزرگ نوشته شده گویای این است به فردی تأسی می‌کرد که امروزه موجب افتخار ماست، اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هرگاه وارد صحنه جنگ می‌شد برای دلاورمردان این کشور پشتوانه قوی و وسیعی بود.

خباز در ادامه با اشاره به اینکه عده‌ای از خناسان در زمان حیات ایشان سعی داشتند بین رهبری و آقای هاشمی اختلاف بیندازند، گفت: این خناسان هنوز هم فعالیت داشته و در تلاش برای هاشمی زدایی هستند.

وی با تأکید بر اینکه نیروهای انقلابی باید بایستند و اجازه ندهند خناسان در خصوص کسی که استوانه محکم و تکیه گاهی برای رهبری و عزیزی برای کشور بود به اهداف خود برسند، بیان کرد: نباید اجازه داد در این کشور هاشمی زدایی اتفاق بیفتد.

استاندار پیشین سمنان عنوان کرد: به رغم تمامی تلاش‌هایی که سال‌ها از رسانه‌ها و تریبون‌های رسمی کشور علیه این مرد بزرگ انجام شد اما وقتی خبر ارتحال ایشان اعلام شد مردم تهران با حضور باشکوهی به صحنه آمدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: