• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-16786-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

سرامیکی که 1700 درجه سانتیگراد حرارت را تحمل می‌کند

امروزه چاپ سه‌بعدی انقلابی در تولید ایجاد کرده است. این روش ابتکاری جدید موجب بهبود تولید در بسیاری از زمینه‌های زندگی شده است. یکی از شرکت‌های پیشگام در این مورد آزمایشگاه‌های تحقیقاتی هیوز (شرکت مشترک جنرال موتورز و بوئینگ معروف به HRL) است. این شرکت پیشرفت‌های زیادی در زمینه چاپ سه‌بعدی، برنامه‌های حمل‌ونقل خودرویی، هواپیما و سفینه‌های فضایی داشته و در حال حاضر سرامیک با چاپ سه‌بعدی ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از نیوز، سرامیک چاپ شده حدود 1700 درجه سانتیگراد حرارت را تحمل می‌کند که در این دما بسیاری از مواد به سادگی ذوب شده و یا تغییر شکل می یابند.

این محصول در آینده به دو صورت روانه بازار خواهد شد. یکی از موارد استفاده از این سرامیک در محصولات آینده جنرال موتورز و بوئینگ و مورد دوم مجوز همکاری با MalibuIQ شرکت سرمایه‌گذاری VC و تولیدکنندگان بزرگ است.

این فناوری در تولید موتورهای جت Rolls-Royce بسیار کارآمد بوده و موجب کاهش سوخت خواهد شد. این شرکت ادعا کرد با چاپ سه‌بعدی میزان سوخت به دلیل قطر 1.5 میلیمتر، 15 درصد کاهش می‌یابد.

افزودن دریچه‌های سرامیکی موجب کاهش دو رقمی سوخت و هزینه‌ها خواهد شد.

همچنین استفاده از سرامیک‌های غیرشکننده در اتصال  فیبر کربن و آلومینیوم به طور چشمگیری وزن خودرو را کاهش و ایمنی را نیز افزایش خواهد داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: