• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-8290-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

ضرورت حمایت شهرداری کاشمر از پایان نامه‌های دانشگاهی

مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کاشمر بر حمایت شهرداری این شهر از پایان نامه‌های دانشگاهی در راستای رفع مشکلات و عمران و آبادانی شهر تاکید کرد.

حسن اعمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره ‌به وضعیت کارگروه فضای سبز شهری گفت: اکنون برای آبیاری 30 درصد فضای سبز از آب شرب شهری  استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه این 30درصد تنها 3 درصد از مصرف آب شرب کل شهر کاشمر را شامل می‌شود، بر کاهش میزان استفاده از آب شرب جهت استفاده در آبیاری فضای سبز تأکید کرد وافزود: باید برای شهروندانی که در مقابل منزلشان از فضای سبز نگهداری می‌کنند تخفیفات عوارض اعمال گردد.

اعمی با اشاره به اینکه باید هم‌زمان با ساخت پارک در سطح شهر جهت جلوگیری از اسراف آب جداسازی آب شرب از غیر شرب در فضای سبز صورت گیرد، اظهار کرد: در بودجه سال آینده برای این جداسازی مبلغ 1.5 تا 2  میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی با تأکید براینکه باید در فضاهای سبز امکاناتی برای رفع مشکلات معلولان در نظر گرفته شود، به تصمیمات کارگروه مبلمان شهری اشاره کرد و افزود: شناسایی وضعیت موجود مانند نازیبایی‌های شهری کاشمر، تدوین چشم‌انداز برای زیباسازی شهری متناسب با وضعیت فرهنگی، اجتماعی، قومی و هویتی ساکن شهر کاشمر و ارائه راهکار جهت بازپیرایی شهری کاشمر ضروری است.

مسئول کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کاشمر همچنین به کارگروه پژوهش‌ها و زیرساخت‌ها اشاره کرد و گفت: ارتقاء فرهنگ زیست محیطی مردم، تغییر رویکرد اجرایی شهرداری از دیدگاه سنتی به سمت دیدگاه علمی و پژوهشی، برای توسعه زیرساخت‌های شهر هوشمند ضروری است.

وی در پایان با اعلام اینکه آئین‌نامه حمایت از پایان‌نامه‌های دانشگاهی در شهرداری کاشمر باید تهیه و تدوین شود، بیان کرد: تهیه و تدوین آئین‌نامه شورای پژوهشی شهرداری و راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های شورا ضروری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: