• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10814-5
  • خبرنگار : 15072
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطرح کرد؛

سموم غذایی یکی از علل شایع سرطان‌ها

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: یکی از علل مهم و شایع انواع سرطان،  سمومی است که در غذا وجود دارد. 

محمد صفریان در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص مسمومیت‌های غذایی اظهار کرد: به‌جز مسمومیت‌های حادی که به علت عوامل میکروبی، عفونی و شیمیایی اتفاق می‌افتند در حال حاضر گرفتار مسمومیت‌های مزمن هستیم که تشخیص آن‌ها هم خیلی مواقع مشکل است.

وی با تاکید بر اینکه «دلیل مسمومیت‌های مزمن پایین بودن ایمنی غذا از محل تولید و زنجیره فرآوری است»، ادامه داد: در  قسمت تولید به کار بردن سموم مختلف، سمومی که برای دفع آفات استفاده می‌شوندو... یک معضل بزرگ است. 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: انواع سمومی که برای دفع آفات به کار می‌روند با ماندگاری مختلف در کشاورزی مصرف می شود و خیلی از آنها هم به زنجیره غذایی ما وارد می شود.این سموم تقریبا الان بدون نظارت خاصی در کشاورزی مصرف می‌شوند. خیلی از آنها اثرات طولانی مدتی بردستگاه اعصاب مرکزی، قلب، ریه، کلیه، کبد و... می گذارد. این موضوع یکی از مشکلات عمده تغذیه در کشور ماست.

صفریان افزود: این سموم به طور مزمن همه جمعیت ما را در معرض قرار می‌دهد. مسمومیت‌های مزمن می تواند منجر به بیماری‌های فلج کننده و ناتوان کننده شود. 

وی یادآور شد:در قسمت فرآوری هم عمدتا با مواد نگهدارنده روبه رو هستیم که اکثرا استانداردها رعایت می‌شود و نظارت هم وجود دارد اما مشکلی که وجود دارد این است که استانداردها جابه‌جا می‌شود. به طور مثال یک زمانی می گفتند  ساخارین خوب است بعدا گفتند ساخارین سرطان‌زا است و دوباره گفتند خوب است.تغییرات استانداردها برای تعیین راهنماها و توصیه‌ها یک مقدار گیج‌کننده است.
 
رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد:یک بخش دیگری از مسمومیت‌های غذایی که در کشور ناتوان کننده  و معضل است فست‌فودهاهستند که با روغن‌های سوخته و نمکی که در آنها وجود دارد می‌توانند روی متابولیسم کبد و بیماری‌های قلبی و عروقی اثر نامطلوب بگذارند. فست فودها به طور شایع و وسیعی توسط مردم مصرف می‌شوندو متاسفانه اثرات ماندگار و دایمی ممکن است در بدن ایجاد کنند. 

صفریان در خصوص پیشگیری از مسمومیت‌های مزمن عنوان کرد: برای پیشگیری از مسمومیت‌های مزمن همکاری همه جانبه نهادهایی که در این زمینه مسئول هستند لازم است. وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی وظیفه دارند انواع سموم موجود در غذاها را شناسایی کنند. متاسفانه  چون تنوع این سموم زیاد است و هرروز سم جدیدی وارد بازار می شود این کار شاید زمان‌بر و سخت باشد و ممکن است تازمانی که آنها سموم را تشخیص بدهند، سموم اثرات نامطلوب خود را گذاشته باشند.

وی با اشاره به اینکه «بخش دیگراداره کشاورزی و شیلات است» خاطر نشان کرد: خیلی از سمومی که در پرورش ماهی برای جلوگیری از آفات ماهی‌ها به کار می‌روند مشکل‌زا شده‌اند. 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود:در بخش کشاروزی بارها پیشنهاد داده‌ایم باید شناسنامه مزارع تهیه شود و فروش، عرضه و استفاده از سم را ممنوع کنند یا یک استاندارد مشخصی برای استفاده از سموم تعیین شود. در حال حاضر  اینگونه نیست. این سازمان‌ها این موضوع را باید خیلی جدی بگیرند.

صفریان یادآور شد:بجز استانداردسازی سموم، مبارزات بیولوژیکی باید در بخش کشاروزی جدی گرفته شود که بدون استفاده از سم آفات را دفع کنیم و مشکلی پیش نیاید.

وی در خصوص علائم مسمومیت‌های مزمن عنوان کرد: مسمومیت‌های مزمن خیلی علایم مشخصی ندارد و در قالب بیماری‌مزمن خود را نشان می دهند. یکی از علل  شایع ومهم انواع سرطان  سمومی است که در غذا وجود دارد. 

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: خیلی از عواملی که در کشاورزی و زنجیره‌های غذایی استفاده می‌شود سرطان‌زا هستند، تحریک رشد سلولی می‌دهند،رادیکال‌های آزاد ایجاد می‌کنند، در  عوامل سیستم ایمنی دخالت می کند و به شیوه‌های مختلف باعث ایجاد سرطان می‌شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: