• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-8390-5
  • خبرنگار : 15206
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس:

یک سوم مدارس کشور ناایمن و نیاز به تخریب و نوسازی دارد

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به بازسازی نیمی از مدارس کشور طی برنامه چهارم و پنجم توسعه با هزینه 40 هزار میلیارد ریال، گفت: هم اینک یک سوم مدارس کشور ناایمن و نیاز به تخریب و نوسازی دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهرالله رخشانی‌مهر امروز بیست‌وسوم دی‌ماه در آئین کلنگ زنی 12 طرح آموزشی غرب خراسان رضوی در شهر ششتمد سبزوار اظهار کرد: بر مبنای مصوبه ای در برنامه ششم توسعه از محل صندوق ذخیره ارزی 3 میلیارد دلار برای تخریب نوسازی، مدارس کشور پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: در صورتی که این اعتبار تصویب شود در مدت کمی مشکل نیازهای آموزشی و کمبود فضا برطرف می شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به اینکه معماری اسلامی ایرانی در احداث و نوسازی مدارس لحاظ می‌شود، افزود: برای تسریع عملیات نوسازی و مقاوم سازی مدارس مشارکت خیران مدرسه ساز داخل و خارج کشور ضروری است.

350 طرح آموزشی در خراسان رضوی در دست اجراست

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی در این مراسم گفت: هم اینک 350 طرح آموزشی در خراسان رضوی در دست اجراست که برای تکمیل این طرح‌های آموزشی برای مهر ماه سال آینده، هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار لازم است.

جاسم حسین پور افزود: سرانه فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی به ازای هر دانش آموز در خراسان رضوی 4.2 دهم متر مربع است که نسبت به میانگین کشوری یک مترمربع پایین‌تر است.

وی گفت: بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در افق 1404 سرانه فضاهای آموزشی، تربیتی ورزشی خراسان رضوی هشت متر مربع است که با احتساب یک میلیون دانش آموز در مدارس دولتی استان باید 4 میلیون مترمربع دیگر فضا ایجاد شود.

همچنین نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: 12 طرح آموزشی با مشارکت بنیاد برکت و علوی و خیران مدرسه‌ساز با همکاری اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان رضوی در شهرستان‌های غرب خراسان رضوی کلنگ زنی شد.

حسین مقصودی افزود: مدارس 6 کلاسه روستای شامکان، هفت کلاسه روستای تندک، سه کلاسه چشمه آوش، مدرسه استثنایی اوتیسم و سالن چند منظوره شهرستان سبزوار و هنرستان 9 کلاسه شهر سلطان آباد، 6 کلاسه روستای بلقان‌آباد، 6 کلاسه روستای مشکان، سه کلاسه روستای جنت‌آباد و سه کلاسه روستای سوزنده در شهرستان خوشاب جزء این طرح‌هاست.

95درصد مدارس شهر سبزوار مجهز به وسایل گرمایشی استاندارد است

فرماندار ویژه سبزوار نیز در این مراسم گفت: در95 درصد مدارس این شهر سامانه گرمایشی استاندارد و شوفاژ نصب شده است.

احمد برادران افزود: نصب و اجرای سامانه گرمایشی این مدارس در مدت سه سال با هزینه 70 میلیارد ریال از محل اعتبارات نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اجرا شد.

52 هزار دانش آموز در 287 مدرسه در شهرستان سبزوار مشغول به تحصیل هستند و 4500 آموزگار جامعه فرهنگیان سبزوار را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: