• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6184-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

استاندار خبر داد

راه‌اندازی بیش از 81 هزار شغل طی 6 ماهه اول سال در استان

استاندار خراسان رضوی گفت: در 6 ماهه اول سال جاری 81 هزار 130 شغل در استان ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در بیست و چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان در استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: آرزو داریم روندی را که برای کارگروه اشتغال در نظر گرفته‌ شده در مسیری قرار گیرد تا بتوان به آن هدفگذاری که مدنظر داریم، برسیم.

وی ادامه داد: بنا داریم که با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان وجود دارد و سرمایه‌گذاری‌های که در حوزه‌های مختلف اعم از صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی و گردشگری صورت گرفته، یک هدفگذاری خوش‌بینانه بنا نهادیم که طی آن 160 هزار نفر در این سه حوزه مشغول به کار شوند. همچنین عوامل بین دستگاهی خود را نیز تقسیم کردیم و هر دستگاهی اعم از سازمان‌هایی که جزو این موارد نبودند مانند هلال‌احمر، امداد، بهزیستی و... نیز یک نوع تقسیم‌بندی درون سازمانی برای خود شکل دادند.

استاندار خراسان رضوی افزود: علاوه بر این موارد یک برش شهرستانی نیز انجام داده‌ایم که هر شهرستان به نسبت مزیت‌ها و ظرفیت‌هایی که دارد، کارگروه اشتغال خود را تشکیل دهد.

رشیدیان خاطرنشان کرد: بر همین اساس یک مصوبه‌ای را در شورای برنامه‌ریزی گذارندیم که حدود 24 میلیارد تومان به عنوان کمک‌های فنی و اعتباری برای پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شد. علاوه بر آن تفاهم‌نامه‎ای بین دستگاه‌ها و بانک‌ها امضا شد که بر مبنای آن بانک‌ها برای سرمایه در گردش با 3 درصد یارانه و برای سرمایه ثابت با 5 درصد یارانه تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار بخش تولید قرار دهند.

وی تصریح کرد: طبق آمار تعداد شاغلان استان تا پایان تابستان سال جاری به نسبت سال گذشته بیش از 182 هزار اشتغال در استان ایجاد شده و در 6 ماهه اول سال جاری نیز 81 هزار 130 شغل در استان ایجاد شده است.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: در پاییز نیز با توجه به اینکه میزان قابل توجهی از واحد‍‌های صنعتی و کشاورزی و... را افتتاح کرده‌ایم، این امر نیز آمار اشتغال ما را تحت تاثیر قرار داده و امیدواریم که این رشد چشمگیر را در زمستان نیز شاهد باشیم.

رشیدیان گفت: البته در استان هدفگذاری برنامه اجرایی برنامه ششم توسعه امسال 123 هزار اشتغال جدید بوده و امیدواریم با همت تمامی مسئولان این رقم به 160 هزار مورد نیز برسد زیرا همچنان براساس آمارهای ارائه شده ما هنوز حدود 240 هزار نفر جوان بیکار داریم که بایستی برای ایجاد اشتغال ‌آن‌ها تلاش گسترده‌ای صورت گیرد.

وی با بیان اینکه لازمه دست‌یابی به نتایج مناسب در رابطه با موضوع اشتغال، عملکرد براساس علم، آگاهی و دانش است، عنوان کرد: امیدواریم که تا پایان سال جاری بتوانیم با یک هدفگذاری بر اساس مزیت‌ها و ظرفیت‌های استانی و براساس مطالعه آمایش سرزمینی صورت گرفته و با تفکیکی که نسبت به بخش‌ها و دستگاه‌ها اجرایی و شهرستان‌ها صورت گرفته تا پایان سال به هدفگذاری خود برسیم.

رشیدیان گفت: همچنین باید سمت و سوی خود را برای اشتغال مناطق محروم‌تر و مناطق روستایی در نظر بگیریم. در خصوص طرح‌های اشتغال‌زا نیز خواهش ما این بوده که تمامی مسئولان نسبت به پیگیری موارد موجود تلاش کنند و نظرات خود را نیز ارائه دهند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: در خصوص همکاری بانک‌ها نیز خواهش ما این بوده که با توجه به اینکه فاصله کمی تا پایان سال جاری باقی مانده به همکاری خود ادامه دهند تا بتوانیم تعهداتی که برای تحقق بخشیدن ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف از تسهیلات ارائه شده در بخش‌های مختلف علی‌الخصوص در حوزه‌های کشاورزی نهایت بهره را ببریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: