• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6284-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

نماینده تربت جام، تایباد و باخرز:

ما در یک بروکراسی اداری گم شده‌ایم

نماینده تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر ما در بوروکراسی اداری گم شده‌ایم و یک چرخه اقتصادی بوراکراسی اداری ما را بلعیده، اظهار کرد: اما از نظر آماری اعلام می‌کنیم که در وضعیت مناسب قرار گرفته‌ایم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جلیل رحیمی جهان‌آبادی ظهر امروز در بیست و چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان در استانداری اظهار کرد: طبق آمار اتحادیه جماهیر شوروی نباید سقوط می‌کرد و بر اساس همان آمار ابر قدرت جهان بود و امروزه نیز ما شاهد آن هستیم که کشور ما از نظر آماری وضعیت خوبی دارد.

وی ادامه داد: من به عنوان نماینده مردم عرض می‌کنم واقعیت آن چیزی که ما امروز  بر روی کاغذ ملاحضه می‌کنیم نیست. حداقل آن چیزی که ما می‌بینیم مردم اطلاع ندارند که چه اعتباراتی در کشور مصرف می‌شود و این اعتبارات در چه حوزه‌هایی اشتغال ایجاد می‌کند و یک شهروند عادی به چه نحوی می‌تواند از این اعتبارات استفاده کند و از این پیچ و خم اداری که وجود دارد، بگذرد.

نماینده تربت جام، تایباد و باخرز با بیان اینکه اطلاع‌رسانی به مردم و شناخت آن‌ها از اینکه چه اعتباراتی با چه وضعیتی در کشور توزیع می‌شود و چه کسی می‌تواند از این اعتبارات استفاده کند چند اثر مثبت دارد، عنوان کرد: در ابتدا مردم بدانند که نظام کشور هزینه‌ می‌کند و بخشی از پول نفت و مالیات و... در کشور در مصارف مختلف هزینه می‌شود. 

رحیمی جهان‌آبادی افزود: اما در این زمینه اطلاع‌رسانی درست انجام نمی‌شود و بخشی از مردم اطلاع دقیقی ندارند که این اعتبارات در کجا هزینه می‌شود و در گام بعدی این آماری که امروز در جلسه عنوان می‌شود را حس کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشور شرایطی ندارد که بتوانیم روال عادی جلسات اشتغال را ادامه دهیم و این امر نیازمند یک نگاه و کار میدانی عمیق‌تر است.

نماینده تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشور در حوزه اشتغال انصافا دچار مشکل بوده و مشکل اصلی بسیاری از مردم امروز نیز اشتغال است.

رحیمی جهان‌آبادی با اشاره به اینکه در حال حاضر ما در بوروکراسی اداری گم شده‌ایم و یک چرخه اقتصادی بوراکراسی اداری ما را بلعیده، بیان کرد: اما از نظر آماری اعلام می‌کنیم که در وضعیت مناسب قرار گرفته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ما در حوزه اشتغال ظرفیت‌هایی که داریم را شناسایی نکردیم، تاکید کرد: در چند ماه گذشته تسهیلات صندوق کارآفرینی امید متوقف شده و پولی که به این صندوق داده شده بسیار کم است. وقتی این صندوق عملکرد خوبی دارد باید آن را تقویت کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: