• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-9085-5
  • خبرنگار : 15207
  • منبع خبر : ----

عضو فراکسیون امید:

با کناره‌گیری آمریکا از برجام رفتار اروپا اهمیت زیادی پیدا می‌کند

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت کناره‌گیری آمریکا از برجام رفتار اروپا اهمیت زیادی می‌یابد ؛چراکه باید ببینیم چطور می خواهند این کناره گیری را جبران کنند.

حمید گرمابی در گفت و گو با ایسنا-منطقه خراسان، اظهار کرد: حضور ترامپ در کاخ سفید ایالات متحده کمتر تصور می‌شد که نتیجه آن چنین رفتارهایی باشد و شاید اگر هرکس دیگری رییس جمهور آمریکا می‌شد به این شکل رفتار نمی کرد.

وی افزود: سیاست خارجی کشور ما می بایست فعال و به روز باشد و روابط ایران و اروپا در آینده مهم است، در صورت کناره گیری آمریکا از برجام رفتار اروپا اهمیت زیادی می یابد؛ چراکه باید ببینیم چطور می خواهند این کناره گیری را جبران کنند.

این عضو فراکسیون امید در واکنش به اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه کشورمان گفت: بنظر می رسد یکی از روش هایی که ترامپ به آن عمل می کند این است که هر زمان می خواهد پایبندی به برجام را اعلام کند، اقتصاد و شرایط جامعه ما را در حالت کم ثباتی و انتظار قرار می دهد تا بتواند به ما صدمه بزند و این مسئله نشان می دهد ما باید برای هر شرایطی همیشه آماده باشیم.

گرمابی اظهار کرد: مردم انتظار داشتند پس از برجام اتفاقات مثبت زیادی بیفتد و خوش‌بینانه به شرایط نگاه می‌شد، اما به انتظارهای مردم پاسخ مناسب داده نشد، آمریکا به قول‌ها و وعده‌هایش عمل نکرده و تا جایی هم که توانسته بدعهدی کرده است، قطعا این رفتارها در رویکرد مردم نسبت به دولت بی تاثیر نخواهد بود به ویژه این که امروزه مشکلات اقتصادی مردم را اذیت می کند که یکی از دلایل آن هم قطعا بدعهدی های آمریکاست که باعث نارضایتی مردم شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: