• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9610-5591-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم مشهد در مجلس:

باید به طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه سرعت دهیم

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به وزارتخانه سرعت بدهیم.

نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: برخی در مجلس می‌خواستند که طرح تشکیل کمیسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی را دو فوریتی کنند اما رای نیاورد و در واقع باید اشاره کرد که این موضوع در برابر سایر مسایل مربوط به گردشگری دارای الویت نیست.

وی خاطرنشان: آنچه که اکنون دارای الویت است و لازم است به آن پرداخته شود، بلاتکلیفی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است و در این زمینه ما معتقدیم که اگر این سازمان تبدیل به وزارت شود، این وزارتخانه پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالایی برای حل مشکلات کشور دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توسعه گردشگری، اقتصاد مبتنی بر غیرنفت را تجربه خواهیم کرد، زیرا این اقدام فرصتی طلایی را برای کشورمان رقم می‌زند بنابراین موضوع تشکیل کمیسیون گردشگری نسبت به تبدیل به وزارتخانه‌ شدن آن، فرع است.

وی بیان کرد: این طرح برای مطرح شدن در صحن علنی در نوبت است اما باید به این کار در مجلس سرعت دهیم و از آنجایی که اکنون لایحه بودجه باتوجه به اینکه جزو مسایل جاری کشور به‌شمار می‌رود بر سایر موضوعات مقدم است.

پژمانفر با بیان اینکه سعی می‌کنیم تا قبل از اتمام سال 96 این موضوع را در صحن علنی مطرح کنیم، افزود: با تبدیل شدن سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه‌ اتفاقات خوبی خواهد افتاد، این تصمیم برکات زیادی دارد و برای این پیشنهاد خود ادله محکمی را داریم.

وی درباره تغییر مدیران میراث فرهنگی و گردشگری یادآور شد: بلاتکلیفی و تغییر مدیران میراث فرهنگی یکی از موضوعاتی است که در کل کشور وجود دارد و منحصر به مشهد نیست، لذا ساختار این سازمان باید اصلاح شود، حتی در دوره‌ای مدیرانی بودند قبل از اینکه با مجموعه و ساختار آن آشنا شوند تغییر کردند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: