• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-7587-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

مدیر موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی مطرح کرد:

توجه ویژه آستان قدس به شعر و شاعران در مجموعه حرم مطهر

مدیر موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: توسعه و بهره برداری از شعر و شاعران در حرم در دستور کار جدی آستان قدس رضوی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدعلی چمی گوی، در افتتاحیه انجمن ادبی بانوان رضوی «گوهرشاد» که در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در برنامه‌‌های جدیدی که توسط تولیت آستان قدس رضوی ابلاغ شده، توسعه و بهره برداری از شعر و شاعران در حرم را در دستور کار جدی آستان قدس قرار داده و این ماموریت به موسسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی محول شده است.

وی ادامه داد: در بررسی‌های اولیه به نقصی که در مجموعه ما وجود داشت یعنی عدم توجه به شعر خواهران و شاعران محترمه این عرصه، توجه و قرار شد این کار از مشهد آغاز شود.

مدیر موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: امیدواریم به سرعت زمینه بهره‌مندی از شعر شاعران خواهر در سراسر کشور توسط آستان قدس رضوی بیشتر از این فراهم شود.

چمی گوی یادآور شد: استفاده از شعر هم برای خواهران و هم برای برادران در سبد فرهنگی حرم مطهر در دستور کار است و به زودی آغاز خواهد شد. امیدوار هستیم در بخش خواهران در رواق حضرت زهرا(س) طبق هماهنگی‌های اولیه  که صورت گرفته بتوانیم از شعرخوانی خواهران خراسانی و غیر خراسانی بهره‌مند شویم.

وی با تاکید بر اینکه «امیدواریم موضوع استفاده از شعر برای ترویج فرهنگ رضوی بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرد»، تصریح کرد: قطعا شاعران خواهر در این بخش بسیار می‌توانند کمک کنند.

مدیر موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: پیگیر هستیم که تمام کسانی که در انجمن شرکت و به آن کمک می‌کنند به عنوان خادمیاران حرم حکم خادمی بگیرند.

چمی گوی افزود:امیدواریم این انجمن به سرعت جای خود را باز کند و جزء برنامه‌های با کیفیت خوب در حرم مطهر باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: