• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-9988-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

علیرضا حیدری خبر داد

مراکش، میزبان احتمالی قهرمانی کشتی پهلوانی جهان در سال ۲۰۱۸

رئيس فدراسيون جهاني كشتي پهلواني و زورخانه‌ای گفت: به احتمال فراوان مراكش ميزبان مسابقات جهاني در سال٢٠١٨ خواهدبود.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، عليرضا حيدري در خصوص شرايط كشتي پهلواني کشور عنوان كرد: فدراسيون كشتي برای مسابقات قهرمانی کشتی پهلوانی در مشهد به كميته كشتي پهلواني و زورخانه‌ای کمک کرد تا مسابقات به شکلی خوب و آبرومند برگزار شود.

وي ادامه داد: كشتي پهلواني و زورخانه‌ای در ايران به صورت كميته‌ای اداره می‌‌شود و بیشتر كشتي‌گیران كه در كشتي پهلواني حضور دارند سابقه حضور در كشتي قهرماني را داشته‌اند و در اين چند سال رسول خادم نیز تلاش‌هایی براي پيشرفت اين رشته انجام داده تا اين كشتي‌گیران شرایط خوبي داشته‌باشند.

رئيس فدراسيون جهاني كشتي پهلواني و زورخانه‌ای ادامه داد: مسئولين كشتي پهلواني بايد شرايط را در زورخانه‌ها به گونه‌ای فراهم کنند كه كشتي‌گیرانی که در این رشته حضور دارند از روز اول شلوار كشتي پهلواني را بپوشند و بتوانند قوانين كشتي پهلواني را به خوبي آموزش ببيند.

وي تصريح كرد: تمام تلاش خود را خواهيم‌كرد تا افرادی که به كشتی پهلوانی علاقه دارند را جذب كنيم تا در آينده پيشرفت قابل قبولي داشته باشيم.

حیدری عنوان کرد: در ساير  كشورهاي جهان به صورت محدود كشتي‌گیرانی در حال آموزش هستند ولي بايد شرايط به گونه‌ای رقم بخورد كه همانند كشتي فرنگي و آزاد، كشتي پهلواني فعاليت خود را به شکل گسترده‌تری انجام دهد.

وي اضافه كرد: در سال گذشته با حضور ٤٢ كشور  مسابقات جهاني كشتي پهلواني و زورخانه‌ای را در بلاروس برگزار كرديم و هفته آينده در اتحاديه جهاني كشتي، برنامه‌ریزی این مسابقات را در سال۲۰۱۸ انجام خواهيم داد. به احتمال فراوان مراكش ميزبان مسابقات جهاني در سال٢٠١٨ خواهد بود.

وي در خصوص حضور اين فدراسيون در اتحاديه جهاني كشتي عنوان كرد: با توجه به اينكه فدراسيون جهاني كشتي پهلواني و زورخانه‌ای،فدراسيوني تازه تاسيس است به عنوان يك كميته در اتحاديه جهاني کشتی حضور دارد تا اگر شرايط فراهم شد و حضور کشتی پهلواني در المپيك قطعي شد بتوانيم از خدمات فدراسيون جهاني استفاده كنيم.

وي در خصوص شرايط كشتي در استان خراسان رضوي گفت: استان خراسان رضوي در  رشته كشتي پهلواني شرايط خوبي دارد و كشتي باچوخه يكي از رشته‌های مورد علاقه این استان است، خوشحال هستم كه در مسابقات كشتي پهلواني استقبال چشمگيري را از اين مسابقات به عمل آوردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: