• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-8487-5
  • خبرنگار : 15224
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی اداره کل ارشاد خراسان رضوی:

نمی‌توانیم فضای مجازی را محو کنیم

معاون فرهنگی اداره کل ارشاد خراسان رضوی گفت: فضای مجازی یک واقعیت در زندگی کنونی است و ما نمی‌توانیم آن را محو کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان، یوسف امینی در نشست«فعالان فضای مجازی» که در محل مجتمع فرهنگی دیجیتال استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کنونی چنین امکانی وجود ندارد که ما اصلا به سمت فضای مجازی نرویم.

وی خاطرنشان کرد: طبیعتا هر فرآورده جدید که وارد جامعه می‌شود در ابتدا چالش‌هایی را با خود به همراه دارد. اگر برنامه‌ریزی درست صورت بگیرد می‌توان از این فرآورده به عنوان یک فرصت استفاده کرد و اگر نادرست از آن استفاده شود طبیعتا تبدیل به یک تهدید خواهد شد پس مهم‌تر از خود فرآورده استفاده‌ای است که ما از آن داریم.

معاون فرهنگی اداره کل ارشاد خراسان رضوی تصریح کرد: مساله پیشگیری پیش از هرچیز یک بحث فرهنگی است. ما باید فرهنگ استفاده از هرچیزی را بیاموزیم و در فضای مجازی نیز اوضاع به همین ترتیب است  و ما باید بیاموزیم که از این امکان چگونه بهتریرن استفاده ممکن را داشته باشیم تا موضوع را به نفع خود تمام کنیم نه اینکه با بی‌برنامگی راه را برای آسیب باز کنیم.

امینی خاطرنشان کرد: این جلسه به عنوان اولین جلسه با همکاری قوه قضائیه برگزار شد اما ما این آمادگی را داریم که جلسات را با دیگر سازمان‌ها از جمله سازمان صنعت و معدن ادامه دهیم.

وی افزود: طبیعتا وقتی که ما به صورت تخصصی بخش‌های مختلف را دعوت کنیم کار تخصصی‌تر خواهد شد و به تبع آن نتایح مطلوب‌تری به دست خواهیم آورد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: