• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1584-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

استاندار:

بزرگترین کار ما برای صنعتگران، حمایت است

استاندار خراسان رضوی گفت: بزرگترین کاری که می‌توانیم برای صنعتگرانی که در حوزه اشتغال‌زایی مشغول به کار هستند انجام دهیم، حمایت است و برقراری یک تعامل نزدیک بین تولیدکنندگان و دستگاه‌های دولتی و اداری و ایجاد هماهنگی بین آن‌ها و مراکز بانکی و جلوگیری از ورود کالای خارجی مشابه به ایرانی از اولویت اصلی ما قرار دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در سیزدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در کارخانه توس چینی برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه دهه فجر قرار داریم؛ ضمن تبریک این ایام باید بگویم که به برکت انقلاب اسلامی بوده که چرخ‌های اقتصادی کشور همواره به سمت توسعه و پیشرفت در حال حرکت بوده است.

وی ادامه داد: اگر امروز مانعی در کارها وجود دارد اما اراده برای تعامل میان بخش خصوصی و دولتی به خوبی مشاهده می‌شود و آنان توانستند مشکلاتی که بر سر راه تولید و توسعه قرار دارد را با همکاری با دستگاه‌های مختلف موانع را رفع کنند.

استاندار خراسان رضوی بیان اینکه این دو واحد تولیدی توانستند دو اثر ماندگار برای استان و کشور به ثبت برسانند، عنوان کرد: امیدوارم که حرکت این دو واحد همواره رو به پیشرفت باشد؛ علی‌الخصوص در حوزه دارو که نیاز اصلی مردم است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین امید دارم که این شرکت دارویی از ظرفیت‌های دارویی و گیاهان پایه و طبیعی استان در تولیدات خود نهایت بهره را ببرد.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: دانشمندان ما در حوزه داروسازی توانستند تحرکات خوبی داشته باشند و در جهت خودکفایی گام بردارند. همچنین این دوستان توانستند در تولید داروهای بیماری‌های خاص نیز موفق باشند.

رشیدیان با بیان اینکه در حوزه ظروف چینی نیز برندهای خوبی از جمله توس چینی وجود دارد که توانسته بازارهای خارجی را از آن خود کند، گفت: علاوه بر این، این واحد تولیدی ظروف چینی از لحاظ تنوع، کیفیت، رنگ، طرح، ساخت و پرداخت جایگاه بالایی دارد و توان رقابت با بازهای خارجی را نیز می‌تواند در دست بگیرد.

وی گفت: این دو واحد در بخش خودکفایی و در حوزه صادرات نیز جز واحدهای نمونه بودند و طی سال توانسته بنیانی را بگذارند و در حوزه علم و فناوری، صنعت و ارتقای کیفیت بسیارفعالیت‌های خوبی انجام دادند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: مردم و تمام مسئولان بایستی با بهره‌گیری از محصولات داخلی به جریان تولید کمک کند تا بتوانیم با این تولیدات به فعالیت‌های خود در حوزه‌های داخلی و خارجی ادامه دهیم.

رشیدیان با بیان اینکه مردم ما از تولیدکنندگان خود انتظار دارند کیفیت محصولات خود را در تولیدات افزایش دهند، بیان کرد: امروز شاهد هستیم که ظروفی که امروز در این کارخانه تولید می‌شود از لحاظ کیفیت با مشابه خارجی آن حتی برتر است.

وی تصریح کرد: بزرگترین کاری که می‌توانیم برای صنعتگرانی که در حوزه اشتغال‌زایی مشغول به کار هستند انجام دهیم، حمایت است و برقراری یک تعامل نزدیک بین تولیدکنندگان و دستگاه‌های دولتی و اداری و ایجاد هماهنگی بین آن‌ها و مراکز بانکی و جلوگیری از ورود کالای خارجی مشابه به ایرانی از اولویت اصلی ما قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: