• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-4714-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

رفع محدودیت عکاسی با دوربین حرفه‌ای در بوستان‌های مشهد

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد از رفع محدودیت عکاسی با دوربین‌های حرفه‌ای در بوستان‌های مشهد خبر داد.

احسان اصولی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اعلام این خبر، اظهار کرد: چندی پیش «کانون گسترش فن و هنر عکاسی» با ارسال نامه‌ای به شورای شهر با انتقاد از ممانعت نیروهای شهرداری از عکاسی با دوربین حرفه‌ای در بوستان‌ها و برخی مکان‌های سطح شهر مشهد خواستار رفع این محدودیت‌ها شدند.

وی ادامه داد: بر این اساس این موضوع در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مطرح و مشخص شد این موضوع صحت داشته و شهرداری بر اساس دستورالعمل داخلی خود برای عکاسی با دوربین‌های حرفه‌ای در بوستان‌های شهر محدودیت‌هایی وضع کرده بود.

اصولی تصریح کرد: با توجه به اینکه ما معتقدیم بوستان‌ها و مکان‌های عمومی سطح شهر یکی از مکان‌هایی است که مردم می‌توانند ذوق هنری خود را پرورش دهند و هنرجویان  و دانشجویان رشته‌هایی همچون عکاسی، معماری، شهرسازی و... به آن نیاز دارند و همچنین عکاسی و ثبت آثار فاخر از این مکان‌ها می‌تواند باعث افزایش هویت شهری و مطرح شدن شهر مشهد در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های عکاسی شود، لذا تصمیم بر رفع تمامی این محدودیت‌ها گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس این نظریه در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مطرح و تصویب شد تا تمام این محدودیت‌ها برداشته شود و همه مردم و دانشجویان بتوانند بدون هیچ‌گونه مشکلی با دوربین حرفه‌ای خود در بوستان‌ها و مکان‌های عمومی شهر عکاسی کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه «این مصوبه نیازی به تصویب در صحن علنی شورای شهر ندارد»، عنوان کرد: این مصوبه هم‌اکنون به شهردار مشهد ابلاغ شده و لازم الاجراست و از این پس نباید هیچ‌گونه محدودیتی برای عکاسی با دوربین حرفه‌ای در بوستان‌ها و مکان‌های عمومی سطح شهر توسط شهرداری مشهد اعمال شود.

وی اضافه کرد: از شهروندان تقاضا داریم در صورت ادامه این محدودیت‌ها موارد را به کمیسیون نظارتی شورای اسلامی شهر مشهد اطلاع دهند تا پیگیری شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: