• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9611-3791-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

معاون علمی آستان قدس رضوی:

عطر حرم رضوی از مزارع کل کشور تهیه می‌شود

معاون علمی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه بیش از دو هفته است که عطر ساخته شده در کشورمان در اماکن متبرکه حرم رضوی استفاده می‌شود، گفت: مزارع گیاهان این عطر در کل کشور است، علاوه بر این مقدماتی در حال انجام است که فرآیند تولید آن به صورت کامل از تهران به مشهد منتقل شود.

محمدمهدی طهرانچی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و با تکیه بر دانش ملی و بومی‌ کارآمد انجام گرفت، تولید عطر حرم رضوی توسط پژوهشگران گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی بود.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این، عطر حرم امام رضا(ع) از کشور سوئیس وارد می‌شد، با این دستاورد، مزرعه و صنعت به کار گرفته و دانش فنی و انحصاری تولید آن در اختیار دانشمندان کشور خودمان قرار گرفت و توسط پژوهشکده گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی به آستان قدس رضوی وقف شد.

معاون علمی آستان قدس رضوی ادامه داد: این دانش مبتنی بر تولید محصول بومی در مزارع ایرانی و تامین‌کننده سلامت زائران است و مراسم وقف آن به آستان قدس رضوی در آینده نزدیک برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: مزارع گیاهان این عطر در کل کشور است و بخشی از فرایند تولید آن در تهران صورت می‌گیرد که مجموعه داروسازی ثامن، در حال آماده‌سازی مقدماتی است تا تولید آن به صورت کامل در مشهد انجام گیرد.

طهرانچی گفت: این عطر در گذشته چند بار به صورت آزمایشی استفاده شده و در طی دو هفته اخیر نیز به طور مرتب از این عطر در حرم استفاده می‌شود و پخش عطر خارجی ممنوع شده است، تولید این عطر توجیه اقتصادی زیادی دارد که پیش از این در اختیار خارجی‌ها بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: