• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-8986-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

رئیس امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی خبر داد؛

ظرفیت پذیرش 2000 دانشجو معلم در استان

رئیس امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت:ما می‌توانیم در دانشگاه فرهنگیان استان ظرفیت پذیرش برای 2000 نفر را فراهم کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حسن مجتبوی امروز در نشستی خبری که  در پردیس شهید هاشمی نژاد دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌های متنوعی برای دهه فجر در دانشگاه فرهنگیان استان که شامل دو پردیس و چهار مرکز تابعه است، پیش بینی کرده‌ایم، حضور در مراسم زنگ انقلاب در میدان شهدا  و گلباران هواپیمای امام راحل ، اعزام دانشجویان پردیس دخترانه به دوره مربیگری قرآن در قم، نکوداشت موفقیت‌های علمی و پژوهشی دانشجو معلمان، برگزاری نشست گفتمان انقلابی ویژه کارکنان و اساتید، برگزاری مسابقات ورزشی ، برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع انقلاب اسلامی  و.... از جمله برنامه‌های ماست.

وی با اشاره به بهره برداری از پرژه های عمرانی دانشگاه فرهنگیان در دهه فجر خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید پدافند غیر عامل بر ایجاد فضای امن برای دانشجو معلمان  و اینکه امکان حضور ماشین‌های امدادی در درب ورودی پردیس شهید هاشمی نژاد نبود، درب جدید این پردیس در دهه فجر بهره برداری خواهد شد. همچنین اتاق گاز این پردیس که در معبر واقع شده بود به محل دیگری انتقال یافت.سردرب جدید به سبک زیبای معماری سنتی اسلامی ساخته شده است. 

رئیس امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی  افزود: بهره برداری از سالن اساتید، توسعه ساختمان اداری شمس و توسعه نمازخانه  در پردیس هاشمی نژاد از دیگر پروژه‌هایی است که در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

مجتبوی عنوان کرد: در اسفند سال 94 دو شهید گمنان در محوطه پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان تدفین شدند که پس از آنزنی کلنگ زنی آغاز ساخت یادمان شهدای گمنامبرگزار شد و سپس فراخوان طراحی یادمان شهدا به دانشگاه های هنر و معماری داده شد که  طرح برگزیده در حال اجراست .ادمان به محل انتقال یافته و حدود دو الی سه ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با اشاره به اینکه در گذشته رویکرد دانشگاه فرهنگیان کاهش پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری بود و بیشتر از طریق ماده 28، افراد دارای لیسانس و مقاطع بالاتر را با آزمون عنوان معلم می‌پذیرفت و برای آنها دوره آموزشی برگزار می‌کرد، گفت: با تغییر مدیریت دانشگاه فرهنگیان این رویکرد در حال حاضر عوض شده و پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود بین 15 هزار نفر  الی 20 هزار نفر  که بیش از دو برابر ظرفیت موجود دانشگاه فرهنگیان است دانشجومعلم در سطح کشور پذیرفته شود. ما هم می‌توانیم ظرفیت پذیرش برای 2000 نفر را فراهم کنیم.

مجتبوی بیان کرد: با پذیرش یک نفر دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان یک کارمند به مجموعه کارمندان دولت اضافه می‌شود. هر دانشجو معلم در طی چهار سال حدود 50 میلیون هزینه برای دولت دارد و به مدت 30 سال به استخدام دولت درآید.

وی با اشاره به اینکه تعداد دانشجویان انصرافی دانشگاه فرهنگیان بسیار کم است، تصریح کرد: با توجه به جذبه حرفه معلمی، تضمین شغلی و... دانشجوهای ما خیلی کم انصراف می‌دهند. از سال 91 تاکنون فقط سه نفر انصرافی داشته‌ایم.

رئیس امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در خصوص میزان طلب دانشجو معلمان عنوان کرد: رئیس دانشگاه فرهنگیان گفته بودند 30 تا 50 درصد حق التدریس اساتید پرداخت می‌شود. اصولا  مطالبات دانشجو معلمان که همان کمک هزینه  دانشجویی است و بخشی از ورودی‌های 93 در این زمینه طلبکارند مربوط به اموزش و پرورش است و دانشگاه فرهنگیان متولی  پرداخت نیست. قول هایی که به ما داده شده این است که  تا پایان سال بخشی از این مطالبات پرداخت شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: