• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-7990-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

افزایش 10 برابری قیمت‌های منطقه‌ای برای گرفتن مالیات بیشتر در کاشمر

بدون اطلاع اعضاء شورای شهر کاشمر اداره امور مالیاتی این شهر قیمت‌های منطقه‌ای را تا حدود 10 برابر افزایش داد تا بتواند از این طریق مالیات بیشتری از مردم بگیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رئیس شورای شهر کاشمر امروز، 10 بهمن‌ماه در جلسه علنی شورای شهر با انتقاد از اینکه قیمت‌های منطقه‌ای بدون موافقت و حتی اطلاع اعضاء شورای شورا افزایش یافته است، گفت: همواره تلاش شورا و شهرداری بر این بوده تا در سال‌هایی که رکود اقتصادی است و موضوع بیکاری و رکود مردم را آزار می‌دهد رنج بیشتری را به مردم تحمیل نکنیم.

محمد خباززاده در همین خصوص با بیان اینکه در سال قبل جلسه کمیسیون تقویم املاک اداره امور مالیاتی برای تعیین قیمت‌های منطقه‌ای برگزار شد که در این جلسه نمایندگانی از برخی دستگاه‌ها از جمله اداره دارایی، شهرداری، جهاد کشاورزی، ثبت اسناد و راه و شهرسازی حضور داشتند، بیان کرد: در این کمیسیون قیمت‌های منطقه‌ای املاک تعیین می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه این قیمت‌گذاری‌ها بر روی صدور پروانه‌های ساختمانی، مالیات‌های نقل و انتقال و بسیاری مسائل دیگر که در سطح شهر خدمات براساس قیمت منطقه‌ای به مردم ارائه می‌شود تأثیر می‌گذارد، عنوان کرد: در این جلسه اعضاء شورای شهر با افزایش قیمت‌های منطقه‌ای مخالفت کرده و میانگین سال‌های 93 تا 95 را پیشنهاد دادند.

رئیس شورای شهر کاشمر ادامه داد: هرچند جلسه با همین نتیجه پایان یافت اما متأسفانه هفته گذشته جهت افزایش قیمت‌های منطقه‌ای صورتجلسه ای تنظیم می‌کنند و بدون اخذ امضاء اعضاء شورای شهر که نمایندگان مردم هستند فقط به امضاء باقی دستگاه‌ها می‌رسانند.

وی با اعلام اینکه اگر قرار باشد این صورت‌جلسه اجرایی شود ساخت وساز شهر با مختل مواجه خواهد شد و شهروندان نمی‌توانند اقدام به اخذ پروانه ساختمانی کنند، افزود: حتی ممکن است پروانه ساختمانی که قبلاً 500 هزار تومان هزینه داشته در برخی مواقع تا 5 میلیون تومان افزایش یابد.

خباززاده گرفتن این مالیات آن هم در این شرایط که مردم با مشکل مردم مواجه هستند را خوشایند ندانست و گفت: نباید اجازه داد کار به این نحو انجام شود.

در ادامه عضو دیگر شورای شهر با بیان اینکه بسیاری از محاسبات شهرداری براساس قیمت منطقه‌ای است، افزود: در جلسه هفته گذشته بدون اینکه اعضاء شورا که مهم‌ترین اعضاء حاضر در این جلسه هستند حضور داشته باشند و همچنین بدون توجه به جلسه قبلی که تشکیل شده بود قیمت‌های منطقه‌ها را سه برابر اعلام کرده‌اند و از سایر اعضاء امضاء گرفته‌اند.

احمد غزنوی با اشاره به اینکه بدون کسی که اعضاء شورا مطلع باشد حتی به شهرداری نیز ابلاغ نکرده‌اند، عنوان کرد: با این اقدامی که انجام داده‌اند بسیاری از کارهایی که شهرداری در صدور پروانه انجام می‌دهد غیرقانونی است.

وی در همین خصوص از اعضاء شورا خواست نامه اعتراض آمیزی به فرمانداری، استانداری و اداره کل دارایی نوشته و ارسال کنند که اولاً این کار تکرار نشود و دوم اینکه بگویند واقعیت چگونه بوده و نتیجه جلسه قبل با آنچه اعلام شده مغایر است.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه اگر بخواهد به این شکل باشد نه تنها بسیاری از محاسبات شهرداری دچار مشکل می‌شود بلکه بسیاری از مردم در نقل و انتقال املاک، مالیات، صدور پروانه و ... که به شهرداری مراجعه کند دچار مشکل می‌شوند.

وی در ادامه به یادآوری جلسه‌ای که با حضور چند تن از اعضاء شورا در شهرک بوستان جهت رفع مشکلات تشکیل شد پرداخت و گفت: بسیاری مواقع قول‌هایی که می‌دهیم اگر انجام نگیرد موجب گسسته شدن ارتباط بین مردم و شورا می‌شود.

غزنوی با اشاره به اینکه بسیاری مواقع مشاهده می‌شود مردم اعتمادی به مسئولان ندارند، بسیاری از معضلات و مشکلات کشور را به خاطر همین گسست‌ها و بی‌اعتمادی‌ها دانست و افزود: مهم‌ترین مشکل اهالی شهرک بوستان این بود که مشکلات آب، برق و گازشان رفع شود.

وی اظهار کرد: در همین خصوص در سال 89 مصوبه‌ای داشته‌ایم که اگر امکان‌پذیر بود می‌شود مشکلات را حل کرد و از سویی شهرداری هم از این به بعد از ساخت و سازهای خلاف جلوگیری کند تا تبعات کمتر شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: