• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-4987-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

در راستای حمایت از بخش خصوصی و افزایش کیفیت جشنواره صورت گرفت؛

افتتاح جشنواره فیلم فجر مشهد در پردیس مجتمع تجاری اطلس

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: جشنواره فجر از 13 تا 22 بهمن ماه سال جاری در پردیس سینمایی اطلس، هویزه و آفریقا و سیمرغ مشهد برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، افشین تحفه‌گر که صبح امروز در محل سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: افتتاحیه این جشنواره با حضور عوامل فیلم «به وقت شام» در پردیس سینمایی مجتمع تجاری اطلس مشهد برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: استاندار محترم با پیگیری‌هایی که انجام دادند زمینه را برای برگزاری مناسب جشنواره فراهم کرد و شهرداری و شورای شهر هم حمایت خوبی از ما کردند تا در ایام برگزاری جشنواره شرایط خوبی برای تبلیغات و برگزاری این جشنواره فراهم شود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باید از سازمان سینمایی و دبیرخانه جشنواره تشکر کنیم زیرا به صورت ویژه به جشنواره توجه داشتند.  

ایجاد امکان اکران ویژه در صورت استقبال از فیلم‌های جشنواره

تحفه‌گر عنوان کرد: آغاز نمایش فیلم‌ها از افتتاحیه به بعد خواهد بود و ما در جدول 21 فیلم را قرار داده‌ایم که بناست در سانس‌های 18.30، 20.30 و 22.30 و در صورت استقبال امکان برگزاری اکران ویژه هم وجود خواهد داشت.

وی اظهار کرد: اتاق تاریک، امپراطور جهنم، تنگه ابوغریب، جشن دلتنگی، سرو زیر آب، شعله ور، عرق سرد، کامیون، فیلشاه، لاتاری، مصادره، هایلایت، بمب، به وقت شام، جاده قدیم، چهارراه استانبول، خجالت نکش، دارکوب، سوتفاهم، ماهور و مغرهای کوچک زنگ زده فیلم‌هایی هستند که در این جشنواره اکران خواهند شد.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده نقد و بررسی فیلم ماهور با حضور همه عوامل در ایام جشنواره برگزار خواهد شد.

تحفه‌گر تصریح کرد: در شرق کشور مجموعه پردیس سینمایی با امکانات پردیس اطلس نداریم و امکانات ویژه‌ای در این مجموعه قرار دارد از جمله سالن‌های مدرن سرورهای بسیار قوی و سیستم صوتی دالبی که شرایط خوبی را برای برگزاری جشنواره در این مجموعه رقم زده است.

وی خاطرنشان کرد: سالن‌های این مجموعه از 230 صندلی تا 55 صندلی ظرفیت دارند و غرفه فروش کتاب و امکانات رفاهی در جنب این پردیس سینمایی قرار گرفته است.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: ورکشاپ تخصصی، نمایشگاه توانمندی‌های خراسان در حوزه سینما، آغاز به کار خانه فیلم و... از جمله برنامه‌های جانبی این جشنواره خواهد بود.

تحفه‌گر در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص چرایی انتخاب پردیس سینمایی یک مجتمع تجاری به عنوان کاخ جشنواره و محدود کردن اکران فیلم‌های بااقبال‌تر به این سینما اضافه کرد: این فرصت برای همه فراهم بوده است و همه می‌توانستند فیلم‌های جشنواره را برای اکران انتخاب کنند و سایر سینماها هم این شانس را داشته‌اند.

هدف از سپردن جشنواره به مجموعه اطلس چه بود؟

وی گفت: باید از مجتمع‌های جدید سینمایی حمایت کنیم و شرایط را به نحوی رقم بزنیم که سرمایه‌گذاران رغبت کنند که در این حوزه ورود پیدا کنند.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به انتقاداتی که نسبت به انتخاب محل کاخ جشنواره در جلسه مطرح شد؛ تصریح کرد: علت انتخاب این مجموعه حمایت از بخش خصوصی و فراهم کردن شرایط برای اضافه شدن سالن‌های جدید به مجموعه سینمایی مشهد بوده است.

تحفه‌گر در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در خصوص وجود آورده مالی برای اداره ارشاد بر اثر سپردن برگزاری بخش مهمی از جشنواره به این مجموعه تجاری و سینمایی عنوان کرد: همه باید از بخش خصوصی حمایت کنیم تا این بخش به سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ راغب شود و زیرساخت‌های هنری و رهنگی ما را گسترش دهد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: