• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-8290-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار و فرماندار نيشابور خبر داد:

افتتاح بيش از 100 پروژه در ايام دهه فجر / رئيس‌جمهور به نيشابور خواهد آمد

معاون استاندار و فرماندار نيشابور گفت: در دهه فجر شاهد افتتاح بيش از 100 پروژه در نيشابور خواهيم بود  پروژه فولاد نيز بناست با حضور شخص رياست جمهور افتتاح شود.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، سعيد شيباني در نشست خبري كه امروز  10 بهمن‌ماه در محل فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، با اشاره به برنامه‌ها و پروژه‌هاي دهه فجر عنوان كرد: در اين ايام بيش از 100 پروژه در نيشابور افتتاح خواهد شد؛ علي رغم همه محدوديت‌هاي مالي در سال 96 دولت از اهتمام به موضوع پروژه‌ها غافل نبوده است.

وي ادامه داد: پروژه فولاد نيز در دهه فجر افتتاح خواهد شد، بناست كه با حضور شخص رياست جمهوري اين اتفاق بيفتد البته قرار بود اين افتتاح فردا انجام شود اما به دليل بارش برف و باران اخير اين سفر به تعويق افتاد، خبري كه در حال حاضر داريم اين است كه ايشان حتما خواهند آمد و فولاد با حضور ايشان افتتاح خواهد شد و البته ديدار مردمي نيز در نيشابور خواهند داشت؛ به احتمال قوي در دهه فجر و اگر نشود در بهمن ماه در صورتي كه تغيير خاصي شكل نگيرد، شاهد سفر ايشان به نيشابور خواهيم بود.

شيباني در بخش ديگري از سخنان خود به تسهيل در شرايط سرمايه‌گذاري تاكيد كرد و گفت: مسير حركت اقتصادي، توليد و اشتغال نسبت به سال‌هاي قبل روان‌تر شده، البته هنوز موانعي وجود دارد كه ناشي از بروكراسي پيچيده‌اي است كه در سيستم اداري ديده مي‌شود؛ به عنوان يك مانع در مسير رونق و واگذاري امور به بخش خصوصي اگر چه اين پيچ بروكراسي در مسير توسعه امري طبيعي است اما مهم اين است كه با اين اتفاق بتوانيم به طرز انديشمندانه‌اي مواجه شده و از اين پيچ به سلامت عبور كنيم. بايد موانع موجود بر سر راه سرمايه‌گذاري را رفع كرده و آن را تسهيل كنيم. 

وي افزود: استانداري ستادي را مستقر كرده و ما نيز  به اندازه سهم و توان خود در اين زمينه فعال بوديم تا موانع را تسهيل كنيم؛ مشكلات به دولت منتقل شده و مطمئن هستيم سال 97 سال روشن تري در مسير توسعه اقتصادي، اشتغال و توليد خواهد بود. 

شيباني بيان كرد: شورا و شهرداري نيز برنامه‌هاي خوبي دارند و تلاش كرده‌اند تا از نظر مالي گرفتاري‌ها رفع شود و شاهد اتفاقات خوبي در شهر باشيم و شرايط مناسبي را براي سرمايه‌گذاري فراهم نموده‌اند و البته منابع خوبي نيز پيش بيني كرده‌اند.
 
وي تصريح كرد: در بخش صنعت از سال 95 بيش از 170 ميليون دلار صادرات در گمرك نيشابور داشتيم، اين در حالي بود كه گرفتار مشكلات اقتصادي بوديم و اين نشان مي‌دهد كه فعاليت در بخش صنعت به جد ادامه داشته است همچنين در حوزه سلامت و درمان نيز اقدامات خوبي از سوي خيرين، سرمايه‌گذاران و دولت در اين حوزه شكل گرفته كه اميدواريم شاهد اتفاقات بهتري در سال 97 باشيم. درباره موضوع تقسيمات كشوري نيز سهم خود را ادا كرده‌ايم و پيگيري‌ها انجام شده و در ماه‌هاي گذشته جلسات و هم انديشي‌هاي بسياري شكل گرفته است.

شيباني گفت: موضوع آب دغدغه اصلي و جدي كشور است و بايد ملاحظات لازم را در اين زمينه داشته باشيم كه تلاش‌هاي درخوري براي افزايش بهره‌وري انجام شده؛ اگر موضوع آب مديريت و اهتمام به آن جدي گرفته شود، جمعيت در روستاها باقي خواهند ماند در غير اين صورت ما با مهاجرت مواجه خواهيم بود. 

شيباني در خصوص حوادث و اعتراضات اخير نيز اظهار كرد: اين اتفاقات براي ما يك پيام داشت و آن اين كه در بخش مسائل منطقي كه مطرح شد، دغدغه‌هاي مردم مورد توجه قرار گيرد و در مسير رفع مشكلات اقتصادي با استفاده از همه ظرفيت‌ها با همدلي و وحدت به آن پاسخ بدهيم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: