• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9611-5391-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

رییس هیات موسس انجمن حرفه‌ای هتلداران استان:

یک ارگان دولتی نام ببرید که در مشهد میهمان‌پذیر نداشته باشد

رییس هیات موسس انجمن حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت: یک ارگان دولتی را نام ببرید که در مشهد واحد اقامتی و میهمان‌پذیر نداشته باشد، امروز در مشهد شاهد هستیم که تنها یک ارگان نظامی 120 واحد اقامتی در این شهر دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، امیر سزاوار در نشست هم‌اندیشی مدیران تاسیسات گردشگری که در هتل پردیسان برگزار شد، اظهار کرد:  یکی از مشکلاتی که در حوزه هتل‌داری وجود دارد این است که قوانین اجرایی نمی‌شود، طبق قانون، ارگان‌های دولتی نباید اقدام به درآمدزایی کنند، اما همه ارگان‌های دولتی و شبه دولتی و تمام شهرداری‌ها در مشهد اقامتگاه ساختند.

وی افزود: این واحدهای اقامتی به نام استفاده از کارکنان خود ساخته شدند، در حالی که بسیاری از‌ آنها به افرادی اجاره داده می‌شود تا از محل آن درامدزایی کنند.

رییس هیات موسس انجمن حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت: باید به این نکته اشاره کرد که مشکلات هتلداری مرتبط با مشکلات صنعت گردشگری کشور است تا زمانی که مشکلات گردشگری کشور حل نشود مشکلات این حوزه نیز حل نخواهد شد، مشکلات صنعت گردشگری نیز مرتبط با مشکلات اقتصادی و مشکلات اقتصادی مرتبط با سیاست‌های کلان کشور است، پس باید گفت که تا زمانی که سیاست‌های کلان به نفع گردشگری نباشد مشکلات این حوزه نیز حل نمی‌شود.

سزاوار بیان کرد: اصلاح ساختارهای حوزه گردشگری از عهده اقتصادی سالم و پویا برمی‌آید، در اقتصاد پویا و سالم ارزش پول ملی حفظ می‌شود. یکی از کشورهای پیشرو در حوزه گردشگری، سوئیس است؛ این کشور در طی سال، باتوجه به اقلیم خود فقط سه ماه امکان جذب توریست دارد، با این وجود ارزش هر واحد پول ملی سوئیس از 30 سال پیش تاکنون تغییر نکرده است، در حالی که ارزش واحد پول ملی ایران تنها در طی 30 روز گذشته بسیار افت پیدا کرده است.

وی با اشاره به وضعیت پرونده‌های قضایی گفت: اکثر ما یک پرونده در قوه قضائیه داریم و اگر بخواهیم این پرونده را به جریان بیاندازیم حداقل زمانی که پاسخگو خواهند بود دو سال آینده است. بنابراین باید اشاره کرد که یک سرمایه‌گذار نمی‌تواند در چنین شرایطی فعالیت کند و لازم است که قوه قضائیه رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با سرمایه‌گذاران و توریست‌ها را تسریع و تسهیل کند.

این هتلدار مشهدی با اشاره به عدم تدوین طرح‌ جامع گردشگری استان گفت: هنوز یک طرح جامع برای خراسان رضوی تدوین نشده است، در واقع مشخص نیست که تعداد هتل‌هایی که در حال حاضر وجود دارد پاسخگوی نیاز شهر است یا نه، ما در چشم‌انداز خود باید چه تعداد توریست را جذب کنیم و امکانات ما چگونه است.

سزاوار با تاکید بر ملاحظه مسائل زیست‌محیطی در گردشگری افزود: هرروزه خبرهایی مبنی بر تخریب جنگل‌ها، ورود ریزگردها، خشک‌شدن تالاب‌ها و افزایش آلودگی می‌شنویم و همچنین زمانی که به ییلاقات اطراف مشهد می‌رویم به قدری آشغال، زباله و نخاله‌های ساختمانی را می‌بینیم که احساس بدی از این وضعیت محیط زیست به ما دست می‌دهد، بنابراین باید درک کرد که توریست داخلی و خارجی، زمانی که این اخبار را می‌شنود چه احساسی از سفر به کشور و شهر ما پیدا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند سیاست‌های کلان و تشکیل اتاق‌های فکر هستیم، افزود: اجرای اصل 44 قانون اساسی نیز یکی از گام‌هایی است که باید برداشته شود تمام بنگاه‌های اقتصادی باید به بخش خصوصی واگذار شوند در حالی که این اقدام اصلا صورت نگرفته است. در حال حاضر بسیاری از ارگان‌های دولتی به دنبال ایجاد بنگاه‌های اقتصادی درآمدزا هستند و از طرفی سرمایه‌گذاران این بخش نیز به ناامیدی رسیدند.

رییس هیات موسس انجمن حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی تاکید کرد: امروز وقت آن رسیده که اصلاحاتی را انجام دهیم و فعالیت اقتصادی را از دست دولت بگیریم و به بخش خصوصی بسپاریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: