• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۴:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4684-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

استاندار خبر داد

بهره‌برداری بیش از 3000 پروژه عمرانی و اقتصادی در سال جاری

استاندار خراسان رضوی گفت: در سال جاری در مجموع 3416 پروژه عمرانی و اقتصادی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، معدنی و گردشگری در استان به بهره‌برداری رسیده و می رسد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان اظهار کرد: حجم اعتبارات هزینه شده در این پروژه‌ها در مجموع 75 هزار و 66 میلیارد ریال بوده که مردم استان از خدمات آن‌ها بهره‌مند شده و می‌شوند.

وی عنوان کرد: این طرح‌ها شامل پروژه‌های افتتاحی هفته دولت، سفر معاون اول رییس جمهور طی دی ماه امسال و نیز طرح ‌های افتتاحی در ایام فرخنده دهه فجر است.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: از کل این پروژه‌ها فقط 1508 طرح عمرانی و اقتصادی با مجموع اعتبار 38 هزار و 570 میلیارد ریال طی چند روز آتی همزمان با ایام فرخنده دهه فجر با حضور مسئولان استانی و کشوری به بهره‌برداری می‌رسد که خود نقش موثری در ایجاد اشتغال و رونق تولید و اقتصاد استان دارد.

رشیدیان با بیان اینکه امروز یکی از مباحث مهم توسعه، تامین زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری در حوزه تولید است، خاطرنشان کرد: مقوله سرمایه‌گذاری اهمیت بنیادی در فرآیند توسعه اقتصادی و اجتماعی استان و کشور ایفا می ‌کند. در واقع سرمایه‌گذاری پیش شرط لازم برای تولید است.

وی خاطرنشان کرد: در سایه تلاش‌های انجام شده طی سال‌های اخیر شاهد سرمایه‌گذاری 10 هزار و 500 میلیارد تومانی در حوزه صنعت استان هستیم که تا پایان سال تمام‌ آن به بهره‌برداری می‌رسد.
 
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: از این رو توجه به مزیت‌های استان، ظرفیت‌ها، نیازهای جذب سرمایه‌گذاری و انجام مطالعات کارشناسی برای طرح‌های اقتصادی و ایجاد امنیت و مشوق‌های لازم برای سرمایه‌گذاری با اولویت داخلی و در مرحله بعد خارجی، محور عمل ماست. 

رشیدیان اضافه کرد: در این راستا در کنار زمینه‌های جذب سرمایه‌های داخلی، استفاده از شرایط و گشایش ایجاد شده سال‌های اخیر در روابط خارجی و گسترش تعاملات اقتصادی از جمله تلاش‌های استان برای کمک به بهبود وضعیت اقتصادی و رشد سرمایه‌گذاری در این خطه بوده است.

وی گفت: از ابتدای امسال 580 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در استان جذب شده که با توجه به شرایط و موقعیت استان می‌توان با برنامه ریزی، تعامل بیشتر و بهره‌گیری از ظرفیت‌های به رقم های بالاتری نیز رسید.

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: از این تعداد تاکنون مجوز 11 طرح به ارزش  35 میلیون دلار ابلاغ شده و مابقی در دست بررسی است.

رشیدیان بیان کرد: رشد 3.5 برابری سرمایه‌گذاری خارجی امسال نسبت به سال قبل بخشی از تلاش‌های دولت یازدهم است که این روزها شاهد به نتیجه رسیدن آن هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: