• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-9190-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

محور موضوعی آثار نمایشگاه نگارگری موضوع ایدز در آفریقا است

مسئول باغ حکمت ترشیز کاشمر با اشاره به اینکه محور موضوعی این آثار ایدز در آفریقا است، بیان کرد: این نقاشی‌ها بر روی بوم‌های سفید متحدالشکل کشیده شده است.

سهیل سادات در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه  نمایشگاه آثار نگارگری جمعی هنرمندان کشور با الهام از «ABC آفریقا» در کاشمر گشایش یافت، با بیان اینکه این نمایشگاه با همت آرش رئیسیان از مستندسازان کشور، مؤسس و مدیر گالری «دارگون» در تهران برپا شده است، اظهار کرد: این هنرمند کشوری، فیلم مستند «ABC Africa» استاد کیارستمی را در اختیار 45 هنرمند بنام کشور قرار داده که پس از دیدن این مستند براساس برداشتی که داشته‌اند نقاشی‌هایی را کشیده‌اند.

وی با اعلام اینکه این آثار به نمایشگاهی با 43 اثر را به دنبال داشته است، عنوان کرد: این نمایشگاه در سطح کشور برگزار می‌شود و اگر کاری هم به فروش رسید 20 درصد آن به یکی از انجمن‌های حمایت از کودکان آسیب دیده ایدز کشور  هدیه می‌شود.

مسئول باغ حکمت ترشیز کاشمر با بیان اینکه با هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر شد این نمایشگاه در کاشمر برپا شود، بیان کرد: این نمایشگاه در محل نگارخانه ارشاد به مدت یک هفته در معرض دید عموم قرار خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه این نقاشی‌ها بعد از کاشمر به اصفهان برده خواهد شد و در آنجا نمایشگاهی برپا خواهد گردید، افزود: نقاشی‌ها از سبک خاصی برخوردار نیستند.

مسئول باغ حکمت ترشیز کاشمر با اعلام اینکه برخی آثار با رنگ روغن و برخی به سبک کلاژ، پارچه رنگی و کارهای مختلف دیگر تهیه شده‌اند، عنوان کرد: انتخاب سبک برای هنرمندان آزاد بوده است.

سادات در ادامه به اهداف برپایی این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: با برپایی این نمایشگاه تلاش شد به بیماری ایدز از طریق یک نگاه فرهنگی هنری بیشتر توجه شود و از سویی هنرمندان کاشمری خیلی تک بعدی حرکت نکنند و به هنرهای مختلف و ارتباط آن‌ها با حوزه‌های مختلف علمی توجه بیشتری کنند.

وی با بیان اینکه بسیار تلاش می‌کنیم تا این‌گونه نمایشگاه‌ها را بتوانیم در منطقه برگزار کنیم، افزود:  اجرای برخی از این نمایشگاه‌ها هزینه‌های بسیاری دارد اما اگر خود هنرمند هم برای دیدن کارهایش همکاری داشته باشد تمام توان را به کار می‌گیریم تا بسترهای لازم برای برپایی نمایشگاه فراهم شود.

در این نمایشگاه با همت کارشناسان شبکه بهداشت و درمان به مراجعه‌کنندگان در خصوص بیماری ایدز مشاوره‌هایی به صورت رایگان ارائه می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: