• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5987-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

دست‌اندازهای ادامه‌دار فجر پانزدهم؛

هویزه، کار دست جشنواره فیلم فجر مشهد می‌دهد؟

تنها چند ساعت پس از آغاز رسمی پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، پردیس سینمایی هویزه مشهد رسما از میزبانی این جشنواره انصراف داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در متن این انصراف مکتوب که توسط روابط عمومی پردیس هویزه در اختیار خبرنگار ایسنا قرار گرفته، آمده است: نظر به خودداری دبیرخانه جشنواره فیلم های فجر در اکران یکسان فیلم‌های این دوره در سینمای نامبرده و احترام به مخاطبين فهيم خود، پرده سینمای هویزه به نشانه اعتراض خاموش گردیده و از اکران فیلم‌های این دوره سرباز زده خواهد شد. 

ضمن احترام به سازندگان فیلم‌های این دوره از جشنواره فجر و تقدیر از علاقه‌مندان سینما، با عنایت به برنامه ریزی‌های سنجیده و دور از تبعیض، سینمای یاد شده میزبان دوره های آتی جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

این انصراف در شرایطی انجام می‌شود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایسنا خبر از صدور دستور تهیه همه فیلم‌های جشنواره فیلم فجر برای سینماهای میزبان جشنواره در مشهد داده بود. 

سرابی عنوان کرد: برگزاری جشنواره در دوره‌های مختلف شرایط خاص و پیچیدگی‌های مخصوص به خود را دارد و در این دوره نیز این اتفاق روی داد که برخی از فیلم‌ها با شرایط خاصی به جشنواره آمدند ولی ما تلاش کردیم تا اتفاق بزرگی روی بدهد و بتوانیم تمام جدول جشنواره را به مشهد بیاوریم؛ اتفاقی که در درجه اول اهمیت قرار دارد و نباید طرح سایر موضوعات از اهمیت آن بکاهد. 

وی ادامه داد: در قدم بعدی ما از ظرفیت یک پردیس سینمایی جدید بهره‌مند شدیم که بسیار مهم است و با استفاده از همین ظرفیت توانستیم جدول کامل جشنواره را به مشهد بیاوریم، اتفاقی که در شهرهای دیگری نظیر شیراز نیز رخ داده است و پردیس‌های تازه تاسیس شرایط را برای اکران برخی فیلم‌های خاص فراهم کرده‌اند و سینماهای قدیمی‌تر بخش دیگری از فیلم‌ها را اکران می‌کنند. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: اما به جهت بهبود بخشی به شرایط برگزاری جشنواره در مشهد ما دستور تهیه فيلم‌های مورد نظر را برای سایر سینماهای مشهد به جز اطلس نیز صادر کرده‌ایم تا علاقه‌مندان به هنر سینما و جشنواره فیلم فجر از این بابت نگرانی خاصی نداشته باشند. 

از صحبت‌های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چنین استنباط می‌شود که احتمالا مساله‌ای که در این میان وجود دارد این است که پردیس اطلس امتیاز نمایش برخی فیلم‌ها را تهیه کرده است و این اتفاق برای هویزه رخ نداده است؛ از طرف دیگر باید دید که با وجود اعلام انصراف پردیس هویزه از جشنواره فجر و همزمان صدور دستور تهیه امتیاز نمایش فیلم‌های مورد مناقشه برای این پردیس؛ سرانجام چه اتفاقی روی خواهد داد؟ آیا فیلم‌ها خریداری می‌شوند و هویزه به زنجیره اکران جشنواره فیلم فجر مشهد برمی‌گردد یا آنکه این سینما بر اساس متن انصرافش به کلی از این چرخه خارج می‌شود و مشکلات این دوره از جشنواره فیلم فجر مشهد دچار پیچیدگی‌های جدید و ابهامات تازه‌ای می‌شود؟

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: