• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9611-5491-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

یک مدرس دانشگاه:

تعطیلات زمستانی می‌تواند خطرآفرین باشد

مدرس گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه بینالود با تاکید بر فراهم کردن زیرساخت‌های سفر زمستانی گفت: تعطیلات زمستانی باوجود اثرات مثبت در افزایش میزان سفر، می‌تواند خطرآفرین نیز باشد.

راحله خواجه‌ای در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: پرخطر بودن جاده‌ها در زمستان و مشکلاتی که به دنبال بارش برف اخیر در رابطه با مسیر ریلی و فرودگاه‌ها به وجود آمد نشان داد که تعطیلات زمستانی باید با درنظر گرفتن مسایل ایمنی و حفظ جان شهروندان اعمال شود.

مدرس گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه بینالود گفت: در صورتی که تعطیلات در زمستان با برنامه‌ریزی از قبل اعمال شود، دارای تاثیر و نتیجه خوبی بر حوزه گردشگری داخلی خواهد بود، اما باید در تعطیلات زمستانی نسبت به حوزه حمل و نقل توجه و کنترل خاصی صورت گیرد.

خواجه‌ای درباره نتایج تعطیلات زمستانی یادآور شد: این تعطیلات از نظر گردشگری کاملا مثبت است اما از نظر اقتصادی جای تامل دارد، در واقع تعطیلات کشور ما بسیار بیشتر از سایر کشورهاست و افزودن تعطیلات جدید سبب کمتر شدن بازده کاری در کشورمان می‌شود.

مدرس گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه بینالود ادامه داد: باتوجه به اینکه این تعطیلات باعث ضربه به حوزه اقتصادی ما می‌شود باید از سایر تعطیلات کم و تعطیلات زمستانی ایجاد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: