• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-11286-5
  • خبرنگار : 15252
  • منبع خبر : ----

یک فوق تخصص خون و سرطان بالغین مطرح کرد؛

افزایش ابتلا به سرطان خون در کشور

یک فوق تخصص خون و سرطان بالغین گفت: به نظر می‌رسد روند ابتلا به سرطان خون در کشور اندکی نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است، اما درحال حاضر پاسخ‌های درمانی مثبتی برای این نوع ازسرطان دریافت کرده‌ایم.

دکتر محمد مهدی کوشیار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان،  موضوع پیشگیری از سرطان را مسئله‌ای مهم دانست و اظهار کرد: آشنایی با سرطان در ابعاد وسیع خود باعث شده که محققان و پزشکان روزبه روز درصدد ارائه راهکارهای درمانی جدید برای مقابله با آن باشند، به گونه‌ای که در آینده‌ی نه چندان دور سرطان نیز سرنوشتی مانند بیماری سل داشته باشد. 

وی افزود: در آینده ی نزدیک  درمان‌هایی برای سرطان به صورت هدفمند ارائه خواهد شد که مردم را از ناراحتی ها وعوارض ناشی از رادیوتراپی، شیمی درمانی  وجراحی‌های سنگین نجات می‌دهد 

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: عمده روش‌های درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان جراحی‌، رادیوتراپی‌ و شیمی درمانی‌ بود که عوارض زیادی به دنبال داشت اما امروزه داروهای جدیدی به صورت خوراکی برای درمان سرطان ارائه می‌شود که موجب کاهش این عوارض برای بیماران می‌شود.

کوشیار گفت: هنوز مشخص نشده است که علت اصلی ابتلا به سرطان خون، تغذیه نامناسب، مواد شیمیایی و استرس‌ است یا خیر، بنابراین نمی‌توان گفت برای ابتلا به سرطان‌ها علل کلی وجود دارد؛ البته برخی از آن ها ویروسی هستند.
 
وی تصریح کرد: رعایت بهداشت غذایی، شغلی، محیطی و آلودگی هوا ، استعمال دخانیات و... از اهمیت بسیاری در پیشگیری از سرطان ها برخوردار است.

این فوق تخصص خون و سرطان بالغین عنوان کرد: روش‌های درمانی جدیدی برای درمان سرطان خون از جمله استفاده از سلول‌های بنیادی وپیوند مغز استخوان وجود دارد و خوشبختانه مراکزی قوی در این زمینه در کشور ما فعالیت دارند.

کوشیار خاطرنشان کرد: استفاده از سلول‌های بنیادی برای اولین بار در سرطان خون انجام گرفت و سپس گسترش پیدا کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: