• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-5185-5
  • خبرنگار : 15215
  • منبع خبر : ----

توضیحات امیر آذریان درباره وضعیت بلوار شهدای ارتش

فرمانده ارشد قرارگاه شمال‌شرق نزاجا گفت: دستور ستاد کل نیروهای مسلح برای زمین‌های لشکر 77 این بود که مسکونی، تجاری و اداری ساخته شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، امیر سرتیپ دوم رضا آذریان در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه‌های ارتش در ایام الله دهه اظهار کرد: در دهه‌ی فجر برنامه های زیادی از جمله دیدار با خانواده معزز شهدا  و همچنین دیدار با نماینده ولی فقیه و تولیت آستان  قدس رضوی و غبارروبی مزار شهدا داریم.

وی در پاسخ به این سوال که آمادگی ارتش در مناطق مرزی به چه صورت است، اظهار کرد: جابه جا کردن نیروهای داعش در حدی نیست که ارتش را در مقابل این‌ها قرار بدهیم اما حواسمان به آنها است و هیچوقت از آنها غافل نمی‌شویم، ما کار های زیادی انجام دادیم تا از این موضوع غافل نشویم، آنها اگر هم بیایند در حد و اندازه ای نیستند که بخواهند در مقابل نیروهای مسلح ایران بایستند. این اقدامات یک عملیات روانی بیش نیست،  اگر همدلی و هماهنگی بین خود نیروهای مردمی و دولت و ملت افغانستان باشد آمریکایی ها نمی‌توانند کاری انجام دهند. ما هم یک نیروی دفاعی قوی هستیم و مرز را رصد می‌کنیم. همچنین این رزمایشاتی که در منطقه انجام می‌دهیم برای حفظ آمادگی است.

وی در خصوص وضعیت بلوار شهدای ارتش که نیمی از آن افتتاح شده و نیمی دیگر بسته شده است، تاکید کرد: دستور ستاد کل نیروهای مسلح برای زمین‌های لشکر 77 این بود که مسکونی، تجاری و اداری ساخته شود و زمانی که بخواهند یک مجموعه بزرگی طراحی کنند همه چیز باید در آن اعم از بلوار و خیابان دیده شود، ما از زمین‌هایی که آنجا بود بر اساس اینکه شهرداری بیاید کل اقدامات آنجا را انجام دهد حدود 56.5 درصد را به شهرداری دادیم ، اما ما وظیفه خودمان را انجام میدهیم و ما برای کمک به زائرین و مجاورین و اینکه تعاملی با شهرداری داشته باشیم آن خیابان را نبستیم.

فرمانده قرارگاه شمال شرق نزاجا با تاکید بر اینکه مسئولین نسبت به کارکنان ارتش کم لطفی می‌کنند، تصریح کرد: خیابان قسمت بالایی بلوار نماز که در پشت مجتمع آیه‌ها واقع است متعلق به ارتش نیست و نمیدانم مال کجاست، اما آستان قدس در بازکردن آن نقش دارد. ما پول پروانه را برای شهرداری واریز کردیم اما پروانه ها صادر نشده است و آنجا هم پلمب شده است. زمین های ما به ارتفاعات جنوبی ربطی ندارد آنجا 166 قطعه است که 31 قطعه متعلق به ارتش است اما بازهم پلمب کردند اما خوشبختانه با تدابیر آقای استاندار و مسئولین شهرداری در این زمینه به تعاملاتی رسیدیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: