• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9611-5991-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی:

ادعای کاهش اقامت زائر در مشهد را نمی‌پذیریم

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ادعاها و سخنان برخی هتلداران مبنی بر کاهش میزان اقامت در مشهد را نمی‌پذیریم، زیرا آمار ما بیانگر افزایش میزان اقامت در مشهد است.

مهدی فروزان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: هتلداران و اتحادیه آن‌ها میزان اقامت در واحدهای اقامتی خود را محاسبه و اعلام می‌کنند که اقامت در مشهد کاهش یافته، در حالی که آمار ما مبتنی بر ورود و خروج زائران و نشان‌دهنده افزایش شمار مسافران است.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه «میزان اقامت مسافران در دولت تدبیر و امید افزایش یافت»، عنوان کرد: آمار نشان می‌دهد که ماندگاری زائران از یک شبانه‌روز در سال 92 به 4 شبانه‎روز در پایان دولت یازدهم رسید.

فروزان با اشاره به اینکه «میزان  ورود مسافر در ده ما ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال 95، 5 درصد افزایش یافته است، گفت: در ده ما ابتدایی امسال 28 میلیون و 590 هزار و 477 زائر به مشهد سفر کردند که بیش از دو میلیون و 700 مسافر از طریق هوایی، نزدیک به سه میلیون مسافر از طریق ریلی، بیش از 5 میلیون و 700 هزار مسافر از طریق ناوگان جاده‌ای به مشهد آمدند.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: بیشتر زائران از طریق وسایل حمل و نقل شخصی به مشهد سفر کردند و بیش از 17 میلیون زائر، سفر با حمل و نقل شخصی را برگزیدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: