• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-7787-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

/روی خط تئاتر/

کارگردان نمایش «جن‌گیر»:
«جن‌گیر» از جهات مختلف برای مخاطب جذاب است

کارگردان نمایش «جن‌گیر» گفت: این نمایش شرایط خاصی دارد و از جهات مختلف می‌تواند مخاطب را به خود جلب کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، کیوان صباغ که ظهر امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های تئاتر «جن‌گیر» سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: نمایش جن گیر به نویسندگی آقای نریمانی و کارگردانی بنده و آقای وکیلی تهیه شده است و البته ما این نمایش را  کمی تغییر دادیم ؛ جن‌گیر طنز است و در آن موزیک هم هست نه اینکه موزیکال باشد.

صباغ تصریح کرد: این نمایش داستان یک خیاط خانه را روایت می‌کند که یک زن و شوهر در آن زندگی می‌کنند و امیدوارند که بتوانند از طریق فروش محصولاتشان زندگی خود را رونق بدهند.

کارگردان نمایش «جن‌گیر»خاطرنشان کرد: این متن را آقای وکیلی انتخاب کردند و بنا بود خود ایشان آن را کارگردانی کنند و من در نیمه راه به آن اضافه شدم اما این نمایش از جهات مختلف توانست ما را به خود جلب کند.

وی عنوان کرد: در این نمایش که یک نمایش طنز است ما بر خلاف نمایش‌های کمدی به دنبال خنداندن صرف مخاطب نیستیم و می‌خواهیم او را به فکر وا داریم.

کارگردان نمایش «جن‌گیر» اضافه کرد: این نمایش یک کمدی موقعیت است و بیشتر از طریق ایجاد موقعیت‌های طنز از روابط انسان‌ها و جن‌ها استفاده می‌کنیم و مفاهیم مورد نظر خودمان را به مخاطب منتقل کنیم.

صباغ با بیان اینکه این نمایش یک ساختار سورئالیستی دارد، گفت: ما تلاش کردیم تا ارتباط خوبی با مخاطب برقرار کنیم و در همین راستا از ابزارها و شیوه‌های مختلف در این مسیر استفاده کرده‌ایم. 

وی اظهار کرد: با یک تئاتر نمی‌توان شرایط تئاتر را تغییر داد و اگر ما امروز شاهد موفقیت تئاتر هستیم نتیجه سیاست‌گذاری‌های گذشته است و به همین دلیل ما می‌خواهیم جامعه مخاطبان تئاتر را افزایش دهیم و می‌خواهیم در شهری که حداقل یک و نیم میلیون انسان اهل فرهنگ دارد 200 هزار نفر مخاطب تئاتر داشته باشیم. 

آمادگی و تسلط بهاره رهنما ما را غافلگیر کرد

حامد وکیلی دیگر کارگردان نمایش «جن‌گیر» نیز در ادامه جلسه گفت: ما چند روزی است که در خدمت خانم رهنما هستیم و در مجموعه تمرین‌های این نمایش از آمادگی ایشان شوکه شدیم و امیدواریم که ان‌شاالله شاهد موفقیت این نمایش و استقبال مردم از آن باشیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم مجموعه عوامل به نحوی باشد که ما تئاتری در سطح تئاتر شهر مشهد را به اجرا در بیاوریم.

این کارگردان تئاتر خاطرنشان کرد: سال گذشته من نمایش «به علت ضیغ مکان» را به مشهد آوردم که فکر می‌کنم پرفروش‌ترین تئاتر مشهد بوده است و باعث شد که بسیاری از مردم با تئاتر آشنا شوند و از این طریق به جامعه مخاطبان تئاتر بپیوندند.

وکیلی افزود: تئاتر مشهد قطب دوم تئاتر ایران است و فکر می‌کنم این رویداد جامعه مخاطبان تئاتر را افزایش می‌دهد.

وی عنوان کرد: برخی به خاطر چهره‌ها به تئاتر می‌آیند و به آن علاقه‌مند می‌شوند زیرا اگرچه سالن‌های  ما همواره پر است اما مساله این است که به نسبت تعداد افراد شهر ما هنوز مخاطبان کمی داریم و اگرچه تئاتر هنر نخبگان و خواص است اما باز هم ما تا میزان مخاطب ایده آل فاصله داریم.

در ادامه این جلسه سید مرتضی حسینی تهیه کننده نمایش طی سخنانی اظهار کرد: می‌توان فرهنگ تئاتر را بهتر و بیشتر در مشهد جا انداخت و ما از مسئولان می‌خواهیم که زمینه را به نحوی رقم بزنند که شرایط برای اجرای نمایش هرچه بهتر و بیشتر فراهم شود.

وی گفت: ما این آرزو را برای تمام مسئولانی که با آن‌ها کار کردیم داریم که کسانی با آن‌ها سر و کار داشته باشند که مثل خودشان باشند زیرا برخی واقعا ما را در این مسیر یاری کردند و برخی واقعا همراه نبودند.

این تهیه کننده تئاتر اظهار کرد: من از مسئولان آژانس مسافرتی آذین‌گشت که در این تئاتر سرمایه‌گذاری کردند و با همراه بودند نیز کمال تشکر و امتنان را دارم زیرا اگر این عزیزان نبودند این پروژه به اینجا نمی‌رسید.

نمایش جن‌گیر تا 28 بهمن ماه سال جاری در سال اصلی تئاتر شهر به روی صحنه خواهد رفت و در طول دوران برگزاری هر روز در دو نوبت 17.30 و 20.30 پذیرای عموم علاقه‌مندان به هنر تئاتر خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: