• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-5988-5
  • خبرنگار : 15277
  • منبع خبر : ----

دبیر فدراسیون گلف خبر داد

پیشرفت قابل قبول گلف ایران در آسیا و جهان

دبیر فدراسیون گلف کشورمان می‌گوید گلف کشورمان در سال‌های اخیر توانسته در جدول رنکینگ آسیا و جهان پیشرفت کند. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، فریدون یوسف‌شاهی در خصوص شرایط این رشته ورزشی در کشورمان بیان کرد: این رشته ورزشی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در سطح کشور داشته‌است، تا جایی که در حال حاضر 27 استان دارای هیات گلف هستند. در سال های گذشته، استان‌های کم تعدادی در مسابقات گلف قهرمانی کشور شرکت می‌کردند، اما امسال 22 استان در مسابقات شرکت داشتند که این نشان دهنده رشد کمی و کیفی این رشته ورزشی است.

وی عنوان کرد: تیم ملی گلف کشورمان در سطح آسیا و جهان نیز پیشرفت خوبی داشته‌است، بطوریکه امسال در سطح آسیا حدود 8 پله و در سطح جهانی حدود 17 پله صعود داشته ایم.

همچنین کوروش صبوریان، مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی عنوان کرد: برای رشته گلف در حال حاضر طبق طرح جامعی که کمیته المپیک برای مجموعه ثامن الائمه داشته، پیش بینی زمین انجام شده، اما متاسفانه به دلیل نبود و یا عدم تخصیص اعتبار به سایر طرح های نیمه تمام، هنوز اقدامی برای این مجموعه انجام نشده است. 

کوروش صبوریان ابراز امیدواری کرد تا با وارد شدن بخش خصوصی در این زمینه، شاهد بهبود وضعیت این رشته ورزشی در استان باشیم و اعلام کرد: از هرگونه مشارکت و درخواست سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این زمینه استقبال خواهیم کرد. 

وی اذعان کرد: با نبود زیرساخت های لازم و بدون حمایت و سرمایه گزاری بخش خصوصی شاهد توفیق این رشته در استان نخواهیم بود.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: هیات استان در زمینه فراهم کردن زمین های کوچک برای تمرین، اقدامات مهمی انجام داده تا بتوانیم علاقه مندان بیشتری را به این رشته ورزشی دعوت کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: