• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-6088-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

معاون دادستان مشهد خبر داد

پیشگیری از بروز اتفاقات تلخ، هدف اصلی شورای نظارت بر سلامت اماکن ورزشی

قاضی بخشی‌محبی به عنوان دبیر شورای نظارت بر سلامت اماکن ورزشی استان منصوب شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، با حکم غلامرضا نوروزی، رییس فدراسیون پزشکی‌ورزشی و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، قاضی محمد بخشی‌محبی، معاون دادستان مشهد به عضویت و سمت دبیری شورای نظارت بر سلامت بر اماکن ورزشی استان خراسان رضوی منصوب شد. 

تاكيد بر الزام کلیه اماکن ورزشی به داشتن مجوز فعالیت از اداره کل ورزش و جوانان استان، تاکید اطلاع‌رسانی به مردم در مورد مقررات باشگاه‌های ورزشی، تاکید برممنوعیت فروش و عرضه هر نوع مکمل یا دارو در اماکن ورزشی و تاکید بر ممنوعیت درمان و نیز بکار بردن لوازم پزشکی در باشگاه‌ها در برنامه‌های اعلام شده برای کاهش حوادث و اتفاقات تلخ در اماکن ورزشی و باشگاه‌ها وجود دارد. 

قاضی محمد بخشی‌محبی در رابطه با این شورای نظارتی اظهار کرد: با توجه به اهمیت سلامت ورزشکاران و مردم و همچنین با توجه به نیاز ویژه به فرهنگ‌سازی و پیشگیری از اتفاقات تلخ، شورای نظارت بر سلامت اماکن ورزشی تشکیل شد. تاکنون این گروه دو جلسه تشکیل داده و مباحثی نیز در این رابطه تصویب شده‌است.

وی افزود: مدیرکل تعزیرات حکومتی، مدیرکل ورزش و جوانا خراسان رضوی، گلدوزیان، رییس هیات پزشکی‌ورزشی و همچنین رییس هیات بدنسازی و پرورش‌اندام نیز در این جلسه حضور داشتند. بحث مکمل‌ها یکی از اولویت‌های ماست که متاسفانه در برخی از باشگاه‌های پرورش‌اندام نیز عرضه می‌شود. حتی متاسفانه 2 مورد فوت مشکوک نیز در این زمینه داشته‌ایم که در حال بررسی است. 

بخشی‌محبی تصریح کرد: فروش دارو به صورت غیرمجاز که دخالت در امور پزشکی و درمان محسوب می‌شود، غیرقانونی است و حتی در قانون برای آن مجازات در نظر گرفته‌شده‌است. در همین رابطه اکیپ‌های مشترکی نیز تشکیل شده که به صورت نامحسوس به بازدید از باشگاه‌ها خواهندپرداخت و در صورت مشاهده خرید و فروش دارو به صورت جدی با باشگاه ورزشی برخورد خواهدشد.

معاون دادستان مشهد تاکید کرد: تلفنی 5 رقمی نیز برای گزارش شکایت و مشاهدات مردمی از باشگاه‌های غیرمجاز و خرید و فروش دارو  مکمل‌ها در نظر گرفته‌شده تا گزارشات لازمه مستقیما به این کمیته نظارتی انتقال یابد.

بخشی‌محبی گفت: بیش از 1200 مجموعه ورزشی در سطح استان داریم که نیاز به ساماندهی دارد. بیش از 300 باشگاه غیرمجاز نیز وجود دارد که باید به آنها هم رسیدگی شود. 

وی افزود: یکی از نکات مهمی که به دنبال آن هستیم، آشنایی کامل ورزشکاران، مربیان و باشگاه‌داران با قوانین است. تمام این اقشار باید مباحث حقوقی مرتبط با ورزش را به صورت کامل بدانند. در همین رابطه همایشی در راستای آشنایی هرچه بیشتر با مباحث حقوقی به زودی برگزار می‌شود.

بخشی‌محبی تاکید کرد: تمامی اماکن فعال در استان  که محیط ورزشی دارند بایستی مجوزهای لازمه را از اداره کل ورزش و جوانان اخذ نمایند. این قانون در خصوص تمامی هتل‌ها و .. نیز می‌شود.  برای مثال باید در رابطه با استخرها نیز کلرسنجی، حضور نجات غریق، کنترل مسائل بهداشتی و .. نیز توسط کارشناسان مربوطه صورت گیرد. در رابطه با اماکنی که این مهم را رعایت نکنند، ابتدا تذکر و سپس اقدامات قانونی قضایی صورت می‌گیرد. پیش از این در خصوص هتل‌ها و ... این موضوع با ابهام همراه بود که دیگر با تصویب قانون جدید ابهامی وجود نخواهدداشت. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: