• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-7584-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

پیمانکار فاز 2 هتل پدیده مشخص شد

پس از برگزاری مناقصه امروز شرکت پدیده شاندیز پیمانکار فاز 2 هتل این مجموعه مشخص شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ابوالفضل انتظاری امروز در نشست خبری مدیرکل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز در خصوص بازگشایی پاکت مناقصه فاز دو هتل پدیده شاندیز اظهار کرد: در این جلسه پاکت مناقصه فاز دو المان اصلی پروژه بازگشایی خواهد شد که المان مورد نظر را انتخاب کرده تا بتوانیم یک شروع خوب داشته باشیم.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با اشاره به علت عدم اعلام برنده مناقصه در این جلسه تصریح کرد: به دو علت برنده اعلام نمی‌شود؛ چون ما ۴ روش را پیشنهاد کردیم. دلیل دوم این است که طبق تشریفات قانونی بعد از بازگشایی پاکات و طبقه‌بندی ارقام و افراد در جلسه هیات مدیره این پیشنهادات بررسی و مورد پذیرش قرار می‌گیرد. نتیجه این مناقصه نهایتا تا فردا اعلام خواهد شد.

انتظاری با بیان اینکه برنده مناقصه بر اساس صلاحدید شرکت و قیمت‌های پیشنهاد شده و فرض بر معتبر بودن مدارک ارائه شده، مشخص خواهد شد، تصریح کرد: بعد از تعیین پیمانکار و با توجه به تدابیر در نظر گرفته شده، تا هفته آینده قرارداد امضا و ابلاغ می‌شود. ما اصرار داریم که هر چه سریع‌تر پروژه آغاز شود تا بتوانیم سرمایه‌های خود را به بهره‌برداری برسانیم. توقع ما این است که پیمانکار تمام ظرفیت خود را به کار برد و دغدغه او انجام پروژه باشد؛ دغدغه ما نیز تامین مالی است. همچنین در حال حاضر اعتبار لازمه برای این پروژه‌ها تخصیص پیدا کرده است.

وی اظهار کرد: هیچ پولی به حساب انفرادی پیمانکار واریز نخواهد شد بلکه پول به حساب مشترک واریز می‌شود و طبق وعده ما به کنسرسیوم، آنچه که از اعتبار تخصیص پیدا می‌کند، باید به ‌طور کامل در پروژه هزینه شود. پروژه‌های دیگری نیز در برنامه خود داریم؛ این پروژه‌ها مربوط به فاز ۳ و فاز ۱۱ تا ۱۹ تجاری که اسناد آن در حال آماده شدن است. در مجموع این پروژه در حوزه سفت‌کاری دارای ۳ فاز است.

انتظاری با بیان اینکه فاز ۳ هتل پدیده شاندیز که از طبقه ۲۳ تا ۳۲ را شامل می‌شود، به زودی آغاز خواهد شد، عنوان کرد: مناقصه فاز ۳ نیز به زودی برگزار می‌شود. همچنین مناقصه فاز ۱۱ تا ۱۹ هم به زودی برگزار خواهد شد.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با اشاره به میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها خاطرنشان کرد: پیشرفت فیزیکی بعضی از پروژه‌ها صددرصد و یا ۷۰ تا ۸۰ درصد است. در مواردی نیز این میزان کم‌تر بوده و در برخی پروژه‌ها این میزان صفر است. زمانی که یک پروژه با بحرانی مواجه می‌شود، مسئولیت به دستگاه‌های حاکمیتی سپرده می‌گردد. با توجه به شرایط پیش آمده برای این پروژه، این مجموعه بیشتر وقت خود را به رفع مسائل و مشکلات حقوقی، مالی و مجوزهای لازم برای پروژه‌ها گذاشتند.

وی ادامه داد: در حال حاضر پایان کار مجتمع تجاری ما از فاز یک تا ۱۹ دریافت شده است. مجوز عدم خلافی آپارتمان های میان مرتبه دریافت و در مسایل مربوط به المان اصلی، مصوبه و مجوز شورای عالی شهرسازی نیز دریافت شده است. 

64 تا 65 میلیارد تومان از قسط کنسرسیوم برای تکمیل و رفع نواقص برخی فازهای پدیده پرداخت شده است

انتظاری با بیان اینکه در فصل سوم بایستی برای پروژه‌هایی که شروع نشده، پیمانکار و سرمایه‌گذار انتخاب کنیم، خاطرنشان کرد: در قالب کنسرسیوم بانکی که برای پدیده شاندیز تشکیل شده، برای آپارتمان‌های میان مرتبه و تکمیل فازهای ۱۱ تا ۱۹ تجاری و همچنین برای رفع نواقص فازهای یک تا ۱۱ تامین مالی و خط اعتباری لازم ایجاد شده که حدود ۶۴ تا ۶۵ میلیارد تومان از قسط اول آن به ما تخصیص شده است.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با اشاره به ورود این شرکت به فرابورس عنوان کرد: برای ورود به فرابوس نیازمند تهیه گزارش‌های حسابرسی بودیم که خوشبختانه انجام شد و صورت‌های مالی تهیه و تقریبا اطلاعات سهامداری ما به روز شده است. مشاورینی هم برای کمک به ورود شرکت به فرآیند فرابورس در نظر گرفته شده‌اند و جلساتی با سازمان فرابورس و بورس انجام شده است و از این سازمان دعوت شده که از آخرین پروژه‌ها بازدید داشته باشند.

وی با اشاره به پروژه‌های گروه شرکت‌های پدیده اظهار کرد: در حال حاضر در سایت شاندیز ۲۳۰ هزار متر مربع توسط ۴ پیمانکار برای آپارتمان‌های میان‌مرتبه مشغول به کار هستند. به زودی پیمانکار فاز ۲ هتل از طبقه ۱۱ تا ۲۲ آن مشخص خواهد شد. مناقصه فازهای ۱۱ تا ۱۹ نیز تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد و پیمانکاران انتخاب می شوند. در فازهای یک تا ۱۱ یک پیمانکار با بیش از ۱۵۰ نیرو مشغول رفع نواقص و تکمیل واحدهاست و سایر پیمانکاران در بخش‌های دیگر پروژه‌ها مانند فضای سبز و... مشغول به کار هستند. در خصوص مجتمع آبی و سرگرمی‌ها هم یک تفاهم‌نامه ۲۰۰ میلیارد تومانی امضا شده که اقدامات آن را در دست اجراست.

آغاز رسمی فعالیت هایپر مارکت و پاتیناژ پدیده از ۲۲ بهمن

انتظاری تصریح کرد: هایپر مارکت پدیده کار خود را رسما در ۲۲ بهمن آغاز می‌کند. همچنین پاتیناژ این مجموعه در همان تاریخ با برگزاری مسابقه هاکی روی یخ بین دو تیم رسما آغاز به فعالیت می‌کند. المان‌های هنری مجموعه هم در حاشیه خیابان سنگ فرش قرار خواهد گرفت. نهایتا پیست دوچرخه سواری سنگ فرش در ایام عید شروع به کار خواهد کرد.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با بیان اینکه حوزه سهام بسیار تغییر کرده است، عنوان کرد: هر چه امیدواری در پروژه افزایش پیدا کند، اثری وضعی بر معاملات سهام ما خواهد داشت. با افزایش سرمایه هر یک سهم اسمی به ۶ سهم تبدیل خواهد شد. امروز تقاضا برای خرید سهام افزایش پیدا کرده به طوری که چند روز پیش از صف فروش خود جلوتر بودیم و قیمت سهام نیز رشد خوبی داشت.

وی افزود: در دوره جدید قیمت پایه هر سهم را ۳۱۳ تومان در نظر گرفته‌ایم اما این قیمت با عرضه و تقاضای روز گذشته به ۴۵۰ تومان رسید. نکته جالب این است که سهامداران سابق شرکت خواهان خریداری سهام هستند و به این نتیجه رسیدند که نه تنها سهام خود را حفظ کنند بلکه سهام جدیدی را نیز خریداری کنند.

انتظاری با اشاره به میزان اشتغال ایجاد شده در مجموعه پدیده خاطرنشان کرد: میزان اشتغال در پروژه ها متفاوت است. در حال حاضر در پروژه های آپارتمان های میان مرتبه ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر مشغول به کار هستند. در بخش تکمیل و رفع نواقص فازهای یک تا ۱۱ حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ نیرو و در بخش فعال‌سازی پروژه‌های هایپر مارکت و بازار به طور مستقیم ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر فعالیت خواهند کرد. در دوره جدید حدود ۱۵۰۰ نفر تاکنون مشغول به کار شدند. این مجموعه به طور غیرمستقیم هم فرصت‌های شغلی بسیاری را فراهم کرده است.

یکی از پیمانکاران گروه شرکت‌های پدیده با اشاره به گزارشی در خصوص مراحل دریافت پاکت این مناقصه عنوان کرد: بر اساس مصوبه هیات مدیره در برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار فاز ۲ هتل که شامل ساخت و تکمیل اسکلت فولادی و اجرای سقف‌های بتنی است، لیستی از پیمانکاران دارای درجه یک، ۲ و ۳ از سایت ساجار سازمان برنامه و بودجه تهیه شده است.

وی ادامه داد: از این لیست حدود ۲۱ شرکت که ذی صلاح شناخته شده را انتخاب کرده و دعوت‌نامه‌ای برای آن‌ها ارسال شد. از این ۲۱ شرکت، ۱۱ شرکت اسناد مناقصه را از ما خریداری کردند و ۷ شرکت پیشنهاد قیمت دادند. اسامی این شرکت‌ها شامل آثار توس، آربد، سازه شرق، دشت بهساز، بتن سوله خراسان، سایه‌گستر مرو و مشهد سازه است.

این پیمانکار خاطرنشان کرد: برآورد انجام شده حدود ۱۳۴ میلیارد و ۵۵۰ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۹۳۰ ریال و ضمانت‌نامه ارائه شده شرکت در مناقصه حدود ۴ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال است. از شرکت‌کنندگان مناقصه خواسته شده که ۴ روش پیشنهاد قیمت به ما پیشنهاد دهند؛ این روش‌ها به صورت صددرصد نقدی، ۷۵ درصد نقدی و ۲۵ درصد تهاتر، ۵۰ درصد نقدی و ۵۰ درصد تهاتر و ۲۵ درصد نقدی و ۷۵ درصد تهاتر است. در این جلسه پاکات باز نخواهد شد ولی برنده این مناقصه اعلام نخواهد نمی‌شود تا مراتب برگزاری را به هیات مدیره گزارش دهیم.

برنده مناقصه فاز 2 هتل پدیده شاندیز شرکت سایه گستر مرو شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: