• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-15186-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوي:

ثروت واقعی کشور نخبگان ما هستند

استاندار خراسان رضوی گفت: ثروت كشور ما نه‌تنها پول، دارايي، معادن و ساختمان‌هاي بزرگ آن نيست، بلكه ثروت ما دانايي و دانش جوانان و نخبگان ماست كه به عرصه عمل وارد خواهدشد.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، عليرضا رشيديان شامگاه گذشته  در مراسم تجليل و تكريم نخبگان استان خراسان رضوی که در هتل پرديسان مشهد برگزار شد، ‌اظهار كرد: ايام دهه فجر فرصتي براي تكرار جشن‌ها و برخي فيلم‌هاي تكراري نيست، بلكه اين دهه به ما يادآوري مي‌كند كه ايمان به خدا و خودباوري، عزت و كرامت انسان را به ارمغان مي‌آورد و انسان‌ها براي خداگونه شدن حد و مرزي قائل نيستند‌.

وي افزود: بايستي به ارزش‌هايي كه توسط امام و انقلاب در اين دهه متحول شد توجه مجدد كرد، زيرا انسان‌ها دچار فراموشي مي‌شوند. دهه فجر توفيق بسيار خوبي است براي يادآوري آن‌كه مسئوليت فرصتي براي خدمت كردن است. اگر به مسئوليت اينگونه نگاه كنيم، رقابت‌هاي انتخاباتي، نه‌تنها رقابتي براي قدرت نمي‌شوند بلكه رقابتي براي ارائه طرح‌هاي بهتر و سرعت دادن رشد و تعالي كشور مي‌شود. همچنين برخورد‌هاي ما ديگر حالت تخريبي ندارد، بلكه سازنده خواهدشد.

استاندار خراسان رضوي ادامه‌داد: افتخار مي‌كنم در كنار نخبگاني هستم كه يكي از اسماي آن‌ها عالم‌آل پيامبر است. زندگي‌هاي مدرن مسائل جديدي به دنبال خود دارد. راه‌حل‌هاي زندگي‌هاي جديد با ارتقا راه‌كاري هاي قبلي و ايجاد نوآوري ممكن و ميسر خواهدشد. 

رشيديان با بیان اینکه مشكلات در زندگي شهری مسائل مختلفي را ايجاد مي‌كند كه جز با اتكا به علم و دانش حل نخواهدشد، افزود:  هوشمندي واقعي از آن كسي‌است كه نخبگان كشور خود را بشناسد و بتواند از آن نخبگان در تمام عرصه‌ها استفاده كند. فكر مي‌كنم تعداد نخبگان خراسان رضوي خيلي بيشتر از تعداد آماري است كه رييس ملي بنياد نخبگان استان اعلام نمود و اميدوارم با معرفي نخبگان الگوها و نمونه‌هاي خوبي براي كشورمان معرفي كنيم.

وی در خصوص فرهنگ و ادب جامعه خاطرنشان كرد: فرهنگ و ادب هويت يك ملت است. اگر هويت يك ملت را بگيريد، تاريخ، هويت و شخصيت تعامل با ديگر هويت‌هاي بين‌المللي را نيز از آن گرفته‌ايد. اگر نتوانيم راه اشخاصي همچون فردوسي، عطار و خيام را ادامه دهيم، در واقع در تعامل با فرهنگ‌هاي ديگر دچار فروپاشي و شكست خواهيم‌شد.


استاندار خراسان رضوي ادامه‌داد: جوانان ما از اطلاعات ورزشي بالايي برخوردارند و حتي نام بازيكنان تيم‌هايي اروپايي را خيلي خوب مي‌شناسند، فارغ از آن‌كه دانشمندان استان خود را هم نمي‌شناسند. در استان‌مان دانشمنداني داريم كه محل رجوع دانشمندان جهان در موضوع تخصصي خود هستند و اينان افتخارات اين استان و كشورمان هستند، ولي متاسفانه ما اينان را كمتر معرفي كرديم و يكي از ضعف‌هاي اساسي ما، معرفي الگوهاي برتر براي جوانان در اين حوضه‌هاست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: