• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9611-7191-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

مشاور استاندار خراسان رضوی:

خدمات گردشگری در مشهد باید تقاضامحور شود

مشاور استاندار خراسان رضوی گفت: خدمات حوزه گردشگری در مشهد باید از عرضه‌محوری به سمت تقاضامحوری و درنظر گرفتن خواسته‌های مسافران برود.

حسین زارع‌صفت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: مشکلاتی که در حوزه گردشگری وجود دارد منحصر به مشهد نیست، بلکه در کل کشور موجود است.

وی یادآور شد: در گذشته خدمات حوزه حمل و نقل، اقامت، اطلاع‌رسانی و تغذیه مسافران عرضه‌محور بود و فرد اقدام به ایجاد مرکزی می‌کرد و مردم نیز به آن مرکز مراجعه می‌کردند اما اکنون ضروری است که جهت توسعه اماکن گردشگری به سمت تقاضامحور بودن پیش برود.

مدیرکل پیشین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به اینکه «توسعه گردشگری می‌تواند به دو شکل کمی و کیفی انجام شود»، افزود: قطعا توسعه کیفی، منجر به توسعه کمی خواهد شد و اگر خدمات باقیمت مناسب‌تر و به شکل متنوع‌تری عرضه شود، مسافران نیز تمایل بیشتری برای ماندن در مشهد خواهند داشت.

وی یادآور شد: حرم مطهر رضوی بخش قابل توجهی از هدف سفر مسافران را به مشهد تشکیل می‌دهد و برنامه‌های فرهنگی آن می‌تواند ماندگاری مسافران در مشهد را افزایش دهد و در درجه بعد برگزاری تورهای جانبی و بازدید از اماکن گردشگری مشهد می‌تواند به توسعه گردشگری کمک کند.

زارع‌صفت با تاکید بر اینکه «مشهد باید ارتباط خود را با پیرامون خودش تقویت کند»، افزود: ارتباط مشهد با پیرامون خود از جمله محور مشهد- چناران، مشهد- کلات، مشهد- طرقبه و شاندیز و مشهد با سایر شهرستان‌های خراسان رضوی لازم است که تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه «در گردشگری باید با خواسته‌های مسافران توجه کرد»، افزود: اگر خواسته یک مسافر بهره‌مندی از خدمات هتل پنج‌ستاره است، ضوابط و خدمات هتل پنج‌ستاره واقعی رعایت و عرضه شود، همچنین وجود اقامتگاه‌های رسمی بی‌شمار در مشهد اقتضا می‌کند که قیمت اماکن اقامتی در ایام پیک و غیرپیک شناور و مناسب باشد و ارایه تخفیف‌ها در ایام مختلف سال صورت گیرد.

مشاور استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: نباید همچون گذشته به شیوه سنتی، مراکز خدماتی و اقامتی مانند هتل‌های زیادی که در سطح مشهد ایجاد شدند را اداره کنیم و اگر تقاضامحور عمل کنیم می‌تواینم سلیقه مسافر را پیش‌بینی و برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: