• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-15286-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان‌رضوی خبرداد؛

فعالیت یک هزار و 116 تشکل غیردولتی در استان

معاون سياسي، امنتي و اجتماعي استاندار خراسان‌رضوي گفت: یک هزار و 116 تشكل غيردولتي در خراسان رضوي فعال است و در زمان حضور  استاندار كنوني خراسان رضوي 115 درصد رشد داشته است.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان،سيدجواد حسيني، شامگاه گذشته در مراسم تجليل و تكريم نخبگان استان که در هتل پرديسان مشهد برگزار شد، اظهار كرد: برنامه دولت تدبير و اميد كوچك كردن كردن دولت  و سپردن امور به تشكل‌هاي توانمند و مردمي‌ است.

وی افزود: در استان تشکل‌های مردمی مختلفی را راه‌اندازی کرده‌ایم و در کنار آن از مدیران دستگاه‌های اجرایی هم خواسته شده تا از انرژی و استعداد جوانان نخبه در عرصه های گوناگون استفاده کنند.

حسيني ادامه‌داد: با گسترش پارك علم و فناوري خراسان رضوي، بيش از 160 شركت‌هاي دانش بنيان با به‌كار گيري نزديك به 5 هزار دانشمند و مبتكر، 350 محصول صادراتي را توانسته‌اند، توليدكنند.

وي تاكيدكرد: در هريك از كارگروه‌هاي شوراي برنامه‌ريزي و توسعه، يكي از نخبگان استان، بتواند به عنوان عضو مشورتي در كارگروه‌هاي تصميم‌گيري دخالت‌كند.

حسيني ‌ادامه‌داد: تمام دستگاه‌هاي اجرايي و مديران آن‌ها براي بهره‌مندي از شبكه دانش و دخيل كردن آن در امر تصميم‌گيري، بايد يك مشاور نخبگاني به معرفي بيناد ملي نخبگان داشته باشد كه از اين طريق نخبگان با فضاي دولت، قلمرو‌ها و ظرفيت‌هاي آن آشنا شوند.

در ادامه این مراسم دکتر سعیدرضا احمدي‌زاده، رييس بنياد ملي نخبگان خراسان رضوي  اظهار كرد: 1450 نفر مستعد تحت پوشش ما قرار دارند كه از اين تعداد 313 نفر در استان نیستند. 546 نفر دانشجو، 591 نفر فارغ التحصيل، 122 نفر عضو هيئت علمي، 101 نفر مخترع و 479 نفر دانش‌آموخته برتر در استان داريم.

وي افزود: از سال 93 794 جايزه داده‌ايم كه شامل معافيت نظام‌وظيفه و جذب در واحدهاي فناور است. سهم خراسان رضوي از جوايز تحصيلي 30 ميليارد ريال است. از تعداد فارغ‌التحصيلان فقط 15 نفر بيكار مانده‌اند. 14 شركت در سايت بنياد ملي نخبگان براي به‌كار گيري نيروهاي ما اعلام آمادگی کرده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: