• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-12890-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

اختلاس در یکی از صندوق‌های قرض‌الحسنه کاشمر

چند روز قبل بود که خبری از اختلاس در یکی از صندوق‌های قرض‌الحسنه کاشمر به گوش رسید که برخی آن را رد و برخی دیگر تائید کردند.

در همین خصوص با پیگیری خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در کاشمر یک منبع آگاه در این صندوق با تائید خبر فوق گفت: متاسفانه این حادثه توسط یکی از کارمندان صندوق اتفاق افتاده است.

وی که نخواست نامی از وی برده شود گفت: 500 تا 600 میلیون تومان از خود صندوق گرفته که پس نداده و در قبال آن برای تامین این مبلغ تاکنون سند خانه از وی گرفته شده است.

این منبع آگاه با اشاره به اینکه مبلغ دیگری بدون اجازه از حساب برخی مشتریان صندوق بدون مجوز برداشته است، بیان کرد: مبالغی که این فرد برداشت کرده سه بخش می‌شود بخشی از مردم بوده که گرفته و پس نداده، بخشی از خود صندوق و برخی دیگر از حساب مشتریان بوده که در مجموع حدود 3.5 میلیارد تومان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی این مبالغ از حساب مشتریان نبوده و برخی به خاطر اعتمادی که مردم داشته‌اند به وی داده‌اند و پس نداده است، افزود: متاسفانه 160 میلیون از یک نفر، 190 میلیون تومان از فرد دیگر و همچنین افراد دیگری هستند که مبالغ را گرفته و برنگردانده است.

در همین خصوص در تماسی تلفنی با مدیر صندوق قرض الحسنه  گفت: یکی از کارمندان صندوق با برخی اشخاص ارتباطاتی داشته که وام‌هایی را براساس کارکرد حساب گرفته‌اند و به این فرد داده اند و این فرد به خاطر فروشگاهی که داشته در قبال کاری که انجام می‌داده به این افراد سود می داده است.

وی با اشاره به اینکه اگر از حساب‌های مشتریان پولی برداشت شده می‌تواند به صندوق مراجعه کنند و جوابگوی این افراد خواهیم بود، افزود: مشکلی در روند فعالیت صندوق به وجود نیامده است.

مدیر این صندوق قرض‌الحسنه با بیان اینکه حکم توقیف اموالی از این فرد را گرفته‌ایم که شامل سند زمین و خانه و... می‌شوند، عنوان کرد: در تلاش هستیم از این طریق جای مبالغی که حساب‌ها برداشت شده را پر کنیم.

وی گفت: عذر این فرد خواسته شده و دیگر در صندوق نمی‌تواند فعالیت کند.

مدیر این صندوق قرض الحسنه  با اعلام اینکه مبلغ هر فرد متفاوت است، بیان کرد: از حساب های مشتریان صندوق 3.5 میلیارد تومان برداشت نشده است.

وی با اشاره به اینکه مبالغی که بدون مجوز برداشت شده زیاد نبوده و حدود 400 تا 500 میلیون تومان می شود که خانه، زمین و اموال دیگری که داشته توقیف شده تا از این طریق مبالغ را تامین می کنیم.

مدیر این صندوق قرض‌الحسنه با بیان اینکه این صندوق موسسه بزرگ مالی است و با این مبالغ خللی در روند صندوق به وجود نمی‌آید، اظهار کرد: این مسائل ممکن است در هر صندوق به وجود بیاید اما ما جوابگوی تمامی مشتریان هستیم.

وی گفت: اجازه نمی‌دهیم هیچ حقی از مشتریان ضایع شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: