• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9611-7491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خبر داد:

52 اقامتگاه بوم‌گردی خراسان رضوی در نوبت اخذ مجوز

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: 52 اقامتگاه بوم گردی خراسان رضوی در نوبت اخذ مجوز قرار دارند و موافقت اولیه احداث بالغ بر 10 اقامتگاه بوم‌گردی نیز صادر شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی‌فر اظهار کرد: خراسان رضوی به دلیل جاذبه‌های زیادی که در بافت روستایی دارد از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های زیادی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برخوردار است از این رو در طول سال شاهد حضور توریست‌ها و گردشگران به مناطق روستایی هستیم.

وی افزود: با توجه به استقبال توریست‌ها و گردشگران خارجی از جاذبه‌های روستایی، اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاهای سطح کشور احداث شده است که در این بین در خراسان رضوی 18 اقامتگاه بوم‌گردی دایر شده و موافقت اولیه احداث بالغ بر 10 اقامتگاه بوم گردی نیز صادر شده است.

مکرمی فر تصریح کرد: اقامتگاه‌های بوم گردی خراسان رضوی با ظرفیت 592 نفر و با 109 اتاق در ایام نوروز میزبان گردشگران و توریست‌های داخلی و خارجی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: در سطح کشور 448 اقامتگاه بوم‌گردی دایر شده است که از این تعداد 18 اقامتگاه در خراسان رضوی است ضمن اینکه با توجه به استقبال بخش خصوصی 52 اقامتگاه نیز در نوبت اخذ مجوز قرار دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: