• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-7085-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پژمان‌‌فر: ناتوانی عربستان در اداره حرمین شریفین صدای قطر را هم درآورد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است عربستان که توانایی اداره حرمین شریفین را ندارد نباید نسبت به پیشنهاد قطر برای اداره بین المللی آن، عصبانی شود.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از خانه ملت، نصرالله پژمان فر  با اشاره به عصبانیت عربستان از پیشنهاد قطر برای بین المللی کردن اداره حرمین شریفین، اظهار کرد: بین المللی شدن اداره حرمین شریفین برای سالیان مطرح بود و به علت ضعف مدیریت کشور عربستان در مدیریت و ارائه خدمات زمان برگزاری حج این موضوع در اذهان تداعی شده که این کشور شایستگی مدیریت حرمین شریفین ندارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عربستان توانمندی اداره حرمین شریفین را ندارد و کم کم تمام کشورها به این سمت می روند که اداره آن را بین المللی کنند و این تصمیم گیری باید در کشورهای اسلامی صورت گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه ضعف در روابط میان کشورها باعث شده قطر این مسأله را مطرح کند، عنوان کرد: عربستان نشان داده توانایی اداره حتی 3 میلیون نفر زائر را ندارد و در هر نوبت به مشکلات بهداشتی، تغذیه ای حوادث یا حمل و نقل بر می خورد در حالی که این برنامه یک روال عادی است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی ایران پیشنهاد احداث خط آهن میان عرفات و مشعر را داد چرا که وضعیت اتوبوس ها بسیار نامناسب بود و حتی حاضر بودیم با هزینه خود این کار را انجام دهیم که عربستان خود این اقدام را انجام داد لذا عربستان که توانایی اداره مراسم حج را ندارد نباید از پیشنهادات سایر کشورها عصبانی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: