• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-8084-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت اقتصادي و سرمايه گذاري استانداری خراسان رضوی:

نیاز ۶۲ هزار میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری در طول برنامه ششم استانداری

سرپرست معاونت اقتصادي و سرمايه گذاري استانداري گفت: برای اینکه بتوانیم به نرخ رشد اقتصادی دست پیدا کنیم و نرخ بیکاری را کاهش دهیم، به آن پی بردیم که به ۶۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در طول این برنامه در استان نیاز داریم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی رسولیان شب گذشته در همایش چالش‌های سرمایه‌گذاری خارجی در ایران که در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: خراسان رضوی پتانسیل‌های خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری دارد و ما باید از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: آسیب‌شناسی موانع سرمایه‌گذاری و حوزه‌های مختلف آن اعم از حقوقی، تجاری، بانکی و... کمک می‌کند تا بتوانیم در استان خراسان سرمایه‌گذاری خوبی را جذب کنیم.

سرپرست معاونت اقتصادي و سرمايه گذاري استانداری خراسان رضوی افزود: اگر انتظار آن را داریم که شغل ایجاد کنیم، باید به تولید کالا و خدمات نیز بپردازیم.

رسولیان با بیان اینکه کالا و خدمات ایجاد نخواهد شد مگر آنکه ما سرمایه‌گذار جذب کنیم، عنوان کرد: علاوه بر این موارد باید از ظرفیت استان در جذب سرمایه‌گذاری نهایت بهره و استفاده را ببریم.

وی خاطرنشان کرد: ما در طول چند سال گذشته هیات‌های بسیاری از کشورهای مختلف را پذیرش کردیم و به تجارت در کشور ما پرداختند و ما باید در این راستا ظرفیت‌های خود را به درستی به سرمایه‌گذاران خارجی نشان دهیم.

سرپرست معاونت اقتصادي و سرمايه گذاري استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه شناساندن ظرفیت‌های استان به هیات‌های خارجی زمینه سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند، تصریح کرد: باید سرمایه‌گذاران را در بخش‌های خصوصی و دولتی جذب کنیم تا به پیشرفت دست پیدا کنیم.

رسولیان بیان کرد: حدود ۱۰۷ مورد از قوانین و مقررات است که مانع سرمایه‌گذاری است همچنین در تفویض اختیارات نیز ۹۳ مورد ضروری در استان کار ما را در حوزه مالیات، تأمین اجتماعی و محیط زیست و.... با مشکل روبه‌رو کرده بود. امید داریم این موارد را رفع کنیم تا به توسعه دست پیدا کنیم.

وی تاکید کرد: همچنین برای برنامه ششم برای اینکه بتوانیم به نرخ رشد اقتصادی دست پیدا کنیم و نرخ بیکاری را کاهش دهیم، به آن پی بردیم که ۶۲ هزار میلیارد تومان نیاز در طول این برنامه در استان به سرمایه‌گذاری نیاز داریم.

سرپرست معاونت اقتصادي و سرمايه گذاري استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: هرساله حداقل ما نیازمند ٤٥٠ میلیون دلار سرمایه‌ خارجی در استان هستیم. امید داریم هر چه زود به هدف‌های خود دست پیدا کنیم.

رسولیان گفت در ۹ اسفند ماه سال جاری سامانه دادور همزمان با این همایش فعال می‌شود که در این سامانه شکایات مربوط به سرمایه‌گذاران ثبت می‌شود‌.

وی تاکید کرد: علاوه بر آن سامانه اطلاع‌رسانی مجوزها نیز به زودی در استان راه‌اندازی می‌شود و با کلید خوردن این سامانه‌ها بخشي از فرايندها تسهيل خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: