• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9611-7591-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

فرماندار مشهد اعلام کرد:

کاهش ماندگاری زائر واقعیت دارد

معاون استاندار و فرماندار مشهد گفت: این سخن که گفته می‌شود میانگین ماندگاری زائر در این شهر کم شده، درست است، در نظرسنجی‌هایی که از زوار صورت گرفته، آنان تاکید داشته‌اند گرچه علت اصلی حضورشان در مشهد زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است اما تمایل به سیاحت نیز در این شهر وجود دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرحیم نوروزیان در نشستی با تعدادی از هتلداران و میهمان پذیرداران مشهد که باحضور مسئولان اتاق اصناف  مشهد، اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، اداره کل مالیاتی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد، اظهار کرد: ما با هدف تعامل بیشتر و بررسی و پیگیری مشکلات اقشار مختلف، برگزاری نشست‌ها و جلساتی را با صنوف و اقشار مختلف برنامه‌ریزی کردیم.


وی با اشاره به اینکه باید اتحادیه‌ها نشست‌های کارشناسی و جلسات مشترکی را داشته و مسایل را پیگیری و اولویت‌بندی کنند و پیشنهادات قابل انجام را ارایه دهند، عنوان کرد: ما نیز کمک خواهیم کرد تا موارد پیگیری و اقدام مناسب صورت گیرد چراکه برخی از این موارد حتما در سطح شهرستان قابل حل است. 

فرماندار مشهد گفت: نباید دستگاه‌های دولتی و نیروهای نظامی و انتظامی در مشهد به کار هتلداری و تشکیل و اداره زائرسرا مشغول شوند و فرصت و مسیر فعالیت بخش خصوصی را که در این مسیر سرمایه‌گذاری کرده‌اند را محدود کنند و یا با تشکیل زائرسرا و اختصاص مدارس و مساجد به اسکان زائران، در جهت نابودی صنعت هتلداری حرکت شود.

وی بیان کرد: البته اتحادیه و صنف مربوطه نیز باید متقابلا ملاحظاتی را مد نظر قرار دهند و باارایه تخفیفات و تسهیلات مناسب، امکان استفاده اقشار محروم را از این تسهیلات فراهم کنند تا واحدهای اقامتی غیرقانونی جمع شود.

نوروزیان عنوان کرد: گردشگری یک صنعت پرسود است. به همین جهت اتحادیه هتلداران باید در سیاست‌گذاری های استان در این زمینه نقش‌آفرین باشد. 

وی خاطرنشان کرد: ضروری است معاونت زیارت استانداری بتواند با کمک سایر استان‌ها، طرح مبدا تا مقصد را کاملا عملیاتی کند و فرمانداری نیز آماده هر نوع کمک و مساعدت است. 

معاون استاندار با بیان اینکه در مشهد ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارد، تصریح کرد: بخش عمده این ظرفیت در نتیجه وجود بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع) ایجاد شده است. ما نیز باید کمی بیشتر تلاش کنیم و خلاقیت به خرج دهیم تا زمینه‌های جدید، فرصت بیشتر در شهر ایجاد شود. در حال حاضر نیز سالانه حدود 30 میلیون نفر به مشهد می آیند. به همین جهت لازم است از طریق ارایه پیشنهاد و طرح و کمک به توسعه سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف فرصت سازی بیشتری داشته باشیم. 

نوروزیان عنوان کرد: اینکه گفته می‌شود میانگین ماندگاری زائر در این شهر کم شده، سخن درستی است. در نظرسنجی‌هایی که از زوار صورت گرفته، آنان تاکید داشته‌اند گرچه علت اصلی حضورشان در مشهد زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است اما تمایل به سیاحت در این شهر وجود دارد. به همین جهت باید مراکز تفریحی و توریستی که می‌تواند زائر را جذب کند، با حفظ شئونات، در این شهر راه‌اندازی شود تا به صنعت هتلداری ما کمک کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: